ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI TURU 1 Gece Kon.

 

ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI

1 Gece 2 gün (1 Gece Otel Konaklama)

 

Eskişehir - Odunpazarı - Adalar - Balmumu Heykel Müzesi
Cam Müzesi - Haller Gençlik Merkezi - Porsuk Çayı - Şelale Park - Kent Park - Sazova Park

 

  TUR PROGRAMI:

1. GÜN: İSTANBUL - ESKİŞEHİR - ODUNPAZARI

Değerli misafirlerimiz 05.30 İncirli Doğtaş Mobilya Önü - 05.45 Mecidiyeköy Yapıkredi Bankası Önü - 06.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önünden katılacak misafirlerimizle İzmit, Pamukova, Bilecik, Bozüyük güzergahından Eskişehir’e hareket ediyoruz. Yol üzerinden alınan serpme köy sabah kahvaltısı ardından Eskişehir’e varışımızla ilk olarak Haller Sanat Merkezi’ni geziyoruz. Ardından 19. yy mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içinde hissediyoruz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni, birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlıhan’da (Geleneksel El Sanatları Çarşısı) Lületaşı yapım ve satış atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Ardından Dünya’da tek olan Lületaşı Müzesini, Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sıbyan Mektebi, Şadırvan), 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından dönemin izlerini taşıyan Cumhuriyet Tarihi Müzesi’ni ve Karikatür Müzesi’ni geziyoruz. Öğle yemeği sonrası Balmumu Müzesi'ni geziyor ve Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz ve güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyoruz. Ardından sahiliyle, plajıyla, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Park’ı ziyaret edip otelimize hareket ediyoruz. Otelimizde akşam yemeği sonrası konaklama. Dileyenler barlar sokağı ve şehir gezisi yapabilir.

 

2. GÜN: ESKİŞEHİR - İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alınan açık büfe sabah kahvaltısı sonrası Porsuk Çayı’nda tekne ve gondol gezilerimizi yapıp, Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz. Burada sizlere serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni ziyaret edebilir ve göletin etrafında yürüyüş yapabilirler. Sazova gezimizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. İstanbul’a varışımızla bir sonraki Sümertur gezimizde birlikte olmak dileğiyle vedalaşıyoruz…


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Covid-19 Önlemleri Gereği Hijyen Seti
* Lüks Sümertur Araçları İle Ulaşım
* Senna City Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
* Sümertur Güvencesi
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri
* Sümertur Araç İçi İkramları
* İlk Gün Otelde Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
* İkinci Gün Otelde Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı
* Zorunlu Seyahat Sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Tüm Öğlen Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
* Tüm Kişisel Harcamalar
* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

TUR ÜCRETİ: Fiyat Sorunuz
Tek kişilik oda farkı: 
Fiyat Sorunuz
 
Not: Covid-19 önlemleri çerçeveside aracımızda tüm dezenfeksiyon işlemleri yapılmış olup, iki koltuğa 1 kişi oturma düzeni uygulanmaktadır.
 
TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.