ATAMIZIN İZİNDE YUNANİSTAN TURU 8/10 Kasım, 1 Gece Konaklama
 

ATAMIZIN İZİNDE YUNANİSTAN TURU

SELANİK & KAVALA & GÜMÜLCİNE & İSKEÇE

 (1 Gece 2 Gün, 1 Gece Konaklamalı)

Özel ve sürpriz anlatımlarla Atamızın doğduğu şehir olan Selanik'i tanıyacağız.

  

 

TUR PROGRAMI

1./2. GÜN: İSTANBUL – SELANİK

22.00  Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22.30  Mecidiyeköy Trump Tower Önü 
23.00  Bakırköy, İncirli Ömür Plaza Önü

Değerli misafirlerimiz, belirtilen yer ve saatte aracımızdaki yerlerimizi alarak Yunanistan gezimiz için hareket ediyoruz. Tekirdağ’da mola, Malkara üzerinden İpsala (TÜRK),  Kipi (YUNAN) sınır kapılarında gümrük ve pasaport işlemleri sonrası EVROS bölgesinden YUNANİSTAN’A giriş yapıyoruz.

 

2. GÜN: KAVALA - SELANİK
Değerli misafirlerimiz, sabah Alexandroupoli (Dedeağaç), Komotını (Gümülcine), Xanthı (İskeçe) üzerinden Kavala’ya varış. Kavala’da kahvaltı molası. Volvi – Koronia Gölleri'ni panoromik görüp Selanik’e varıyoruz. Selanik Şehir Turu; (Makedonia, Trakya & Bakanlık Binası), Atatürk’ün Evi, Ag. George Kilisesi, Averof Limanı, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, “Panagia Calkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos” Kiliseleri, Hamza Bey Camii, “B.İskender ve P. Konstantin” Heykelleri, “Aristoteles, Elefterios” Meydanları ve Caddeler, Acropolis Surları, Eski Selanik, “Ana Poli” Makedonia mimarisinin hakim olduğu evler,  Vladaton manastırı görülecek yerler arasındadır. Alış-veriş imkânı sonrası otele yerleşme ve konaklama. Akşam dileyen misafirlerimizle Sirtaki Taverna Eğlencesi. (Ekstra 35€)
 

3. GÜN: SELANİK - KAVALA - İSKEÇE - GÜMÜLCİNE - İSTANBUL       

Sabah kahvaltı sonrası, Kavala’ya hareket. Kavala şehir gezisi Panagıa su kemerleri, liman, 19 y.y. neo klasik yapıları, eski ve yeni şehir. Kavalalı Mehmet Ali Paşa (imarethane, ev, heykeli). Ag. Nicholas Teodorokimissi Kilisesi, Deniz Feneri gezileri.  Öğle yemeği (extra). Serbest zaman. Meşhur Kavala kurabiyesi ve demleme Türk çayını tatmak üzere kurabiyecimize uğruyoruz. Batı Trakya üzerinden İstanbul’a hareket. Xanthı (iskeçe)’de panoramik şehir turu. Komotını (Gümülcine)’de kısa bir Türk kahvesi molası sonrası İstanbul'a hareket. Yunan freeshopunda alış – veriş imkanı. Akşam İstanbul’a dönüş ve turun sona ermesi. Bir sonraki SUMERTUR organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

        

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLANLAR

 

GEZİ FİYATIMIZA DAHİL OLMAYANLAR

 

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı: 99€

Tek Kişilik Oda Farkı: 20€

 
NOT:
Rezervasyon esnasında koltuk numarası sözü veya garantisi verilemez.
Yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir.
Pasaportların ve gerekli belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi halinde Sümertur vize alımlarında yardımcı olacaktır. Yurtdışı gezilerinde tur başlangıç tarihinden itibaren, en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir.
Vize için istenilen gerekli belgelerin zamanında ve eksiksiz verilmemesinden kaynaklanacak problemlerden Sümertur sorumlu değildir.
Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılacağı anlamına gelmez. Pasaport polisi kişiyi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Otellerde 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olduğundan, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir. Bazı otellerde ise 3. yatak uygulaması olmamaktadır. Bu tip oteller ile çalışılan paketlerde Sumertur misafirlerini satış sırasında bilgilendirecektir.
Çocuk fiyatları sadece çocukların ebeveynleri ile aynı odada konaklaması şartı ile geçerlidir. 0-2 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 2 yaşından, 3-12 yaş çocuk uygulamasında, çocuğun tur dönüş tarihinde 12 yaşından gün almamış olması gerekmektedir.
Dış nedenlerden dolayı Sümertur programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
Tura katılımın yeterli olmaması durumunda Sümertur iptal/değişikliği misafirlerine tur hareketinden 7 gün önce bildirecektir.
Sümertur, kategorisi aynı kalmak şartıyla programda belirtilen otelleri değiştirme hakkına sahiptir.
Ekstra turlar belli bir katılım şartı ile düzenlenir. Katılımın yetersiz olduğu durumlarda düzenlenemez. Katılımcı sayısının yetersiz kaldığı durumlarda fiyatlar rehber tarafından revize edilip yeni bir düzenleme yapılabilir.
Yol üzeri yapılacak ekstra turlarda tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kent girişlerinden once yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
Tur esnasında yerel otoriteler tarafından gezilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen turlar gerçekleştirilmez. Bu turların yapılamamasından Sumertur sorumlu değildir.
İptal ve değişiklik durumunda “SUMERTUR SATIŞ SÖZLEŞMESİ” geçerlidir.