KIBRIS KÜLTÜR TURU, 8/11 Aralık, 3 Gece (Otel, Uçak, Tur, Transfer, Rehberlik)

 

 

KIBRIS KÜLTÜR VE EĞLENCE TURU

8/11 Aralık 2021
3 Gece 4 Gün, 3 Gece Otel Konaklama

 

  

 

Uçuş Detayı

8/12/2021, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı/Lefkoşa 08:15/08.45
11/12/2021, Lefkoşa/İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 20.00/22.35

Otel Detayı 
Giriş: 8/12/2021 - Çıkış 11/12/2021
Dome Hotel Girne / Yarım Pansiyon / Standart Oda

 

1. GÜN: İSTANBUL - LEFKOŞA - GİRNE
Değerli misafirlerimiz, 08.15 uçağıyla Sabiha Gökçen’den Lefkoşa’ya uçuyoruz. Ercan Havalimanına varıp, bizi bekleyen aracımıza binerek otelimize yol alıyoruz. Otelimize vardığımızda odalarımıza yerleşiyor, alışveriş ve dinlenme için serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2. GÜN: LEFKOŞA - MAGOSA TURU
Değerli misafirlerimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Lefkoşa & Magosa Turu için yola çıkıyoruz.  Bu turumuzda sizlere bir günde iki büyük şehri görme imkanını sunuyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı’nda yer alan kahramanlarımızın yattığı Boğaz Şehitliği’nden, Dr. Nihat İlhan Bey’in, eşinin ve 3 çocuğunun katledildiği Kanlı Küvet olayının izlerinin sergilendiği  Barbarlık Müzesi’ne, Kıbrıs’ta bulunan tarihi üç giriş kapısından biri olan Girne Kapısı’ndan, Avrupa’nın en büyük ikona müzelerinden biri olan ve adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St. Barnabas'a hitaben inşa edilen bugünkü St. Barnabas Müzesi’ne, vatan şairi Namık Kemal’in esaret yıllarını geçirdiği Namık Kemal Zindanı’ndan, yeniden açılan Maraş’a dopdolu geçireceğimiz turumuzun ardından, Doğu’nun ıssız limanı Magosa’da Kıbrıs’a özgü hediyelik eşyalar için alışveriş fırsatı buluyoruz. Gezilerimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir.
 
3. GÜN: BEŞPARMAK TURU
Değerli misafirlerimiz, otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından Girne’de bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyü'ne gidiyoruz. Beşparmak dağlarının eteklerine kurulmuş, gotik sanatının eşsiz örneklerini barındıran, Fransızca’da Barış Manastırı anlamına gelen Belapais Manastırı'nı ve yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyü'nü görüp fotoğraf çekmek ve çay/kahve içmek için mola veriyoruz. Ardından Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi'ni ziyaret edip, Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliği'ni ziyaret ediyoruz.  Şehitlik ziyaretimiz sonrasında Kıbrıs Barış Harekatı’nın başlangıç noktası olan Çıkartma Plajı’nı geziyoruz. Bir sonraki durağımız ise ilginç mimari yapıya sahip, Makarios’un avukatı ve Orta Doğu’nun en büyük silah tüccarı olan İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’in evi oluyor. Dışarıdan hiç kimsenin göremediği ama içeriden her yerin göründüğü bir köşk olan Mavi Köşk’ü gördükten sonra Girne’ye doğru yol alıyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesi'ni ve içerisinde bulunan zindanları görüyoruz. Girne limanının kuşbakışı görüntüsünü fotoğrafladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Otelde alınacak akşam yemeğinden sonra vakit geçirmek isteyen misafirlerimiz otel aktivitelerinden yararlanabilir ve Girne gecesinde çay/kahve içmek için şehir gezisine çıkabilir.
 
4. GÜN: GİRNE - LEFKOŞA - İSTANBUL
Değerli misafirlerimiz, sabah kahvaltımız sonrası tam gün serbest zaman. Saat 17:00’de Lefkoşa Ercan havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayollarının 20.00 uçağıyla Sabiha Gökçen Havalimanına vardıktan sonra bir sonraki Sümertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz...
 
ALIŞVERİŞ: Kıbrıs’ta alınacakların başında yöreye özgü bir lezzet olan Hellim peyniri gelmektedir.
 
MOBİL HİZMETLER: Türkiye’de kullandığınız telefonunuzu Kıbrıs’ta kullanabilmeniz için Uluslararası görüşmelere açtırmanız gerekmektedir. Operatörünüzden kullanım paketleri hakkında bilgi alınız.
 

                   PAKET FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

 

TUR ÜCRETİ: 

İki veya üç kişilik odada kişi 2699 TL
Tek kişilik oda farkı: 425 TL