• KÜLTÜR TURLARI, DOĞA TURLARI, TATİL OTELLERİ, UÇAK BİLETLERİ, VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SUMERTUR...
 • TATİL OTELLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ. TATİLİN KEYFİ SUMERTUR İLE... 0542 667 20 26
Dolar Kuru DOLAR : 9.5126     Euro Kuru EURO : 11.0344
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 2100 TL  

 
LİKYA TURU
20/25 Temmuz 2021
4 GECE OTEL KONAKLAMA
2100 TL
 
  
 
1. GÜN: (Gece Yolculuğu)
 • 21.30 İncirli Ömür Tesisleri, Doğtaş Mobilya Önü
 • 21.45 Mecidiyeköy Yapı Kredi Bankası Önü
 • 22.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
 • 22.45 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E-5 Ankara İstikameti)
 • 23.00 Çayırova Mc Donalds
 • Yukarıdaki hareket noktalarından katılacak misafirlerimizle Sümertur araç içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2. GÜN: Dalyan - Kaunos - İztuzu Plajı - Göcek - Katrancı Koyu - Fethiye

Susurluk civarında verilen ilk molanın ardından Balıkesir, Manisa, İzmir üzerinden sabahın erken saatlerinde Selçuk’a ulaşıyoruz. Burada verilen serbest kahvaltı molası ardından Aydın-Çine-Muğla üzerinden Dalyan'a ulaşıyoruz. Dalyan’da bineceğimiz kanal teknesiyle, Byblis ve Kaunos’un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, efsanesi dilden dile anlatılan, saçlarından sazlıkların, gözyaşlarından da denizin oluştuğu Köyceğiz Gölü'ne giderken, Kral Kaya Mezarlarını panoramik olarak görüyoruz. Ve tabiî ki Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu Plajı’na gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takıp ederek otobüsümüze ulaşıyoruz (1.tekne turu). Dalyan’dan ayrılıp Akdeniz’in eşsiz koylarına sahip olan Göçek’e geliyoruz. Burada verilen serbest zamanda Kordon’da bulunan çay bahçelerinde içilen sıcak çayların ardından otobüsümüzle ulaşacağımız On iki Adalara hâkim, eşsiz manzarasıyla Katrancı Koyu seyir terasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Fethiye’de bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.

* Sabah Kahvaltısı: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Öğle Yemeği: Caunos Restaurant öğle yemeği (Ekstra)
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: İstanbul-Bursa-İzmir-Aydın-Göcek-Fethiye / 894 Km
* Konaklama Oteli: Göcek Lykia Resort 4*
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00
 
3. GÜN: Babadağ Yamaç Paraşütü (Paraglading) - Tam Gün Kelebekler Vadisi Tekne Turu Ölüdeniz Kayaköy
(Arzu eden misafirlerimiz, sabahın erken saatlerinde otelden alınarak özel jeeplerle muhteşem ölüdeniz manzaralı Babadağ'a çıkarak buradan Yamaç Paraşütü yapabilirler. Dünyanın en güzel parkurlarından olan Babadağ’da, bu adrenalini yüksek sporu yaparken, gökyüzünden Ölüdeniz’e tekrar âşık olacaksınız. (Ekstra) Fiyatlar konusunda tur esnasında rehberiniz tarafından bilgilendirileceksiniz.)
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Hisarönü mevkiini takip ederek eski bir Rum Köyü olan ve yaklaşık 4000’e yakın ev barındıran ve şu anda terkedilmiş hayalet köy Kayaköy günün ilk durağı olacak. Burada köyün ara sokaklarında dolaşırken eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürecek. Buranın temiz dağ havasını içimize çekerek bu sefer otobüsümüz bizleri Babadağ`ın hemen eteğinde bulunan Belcekız mevkine götürüyor. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız’ın eşsiz koylarını gezerken teknemizin dümenini, Kaplan Kelebeğiyle ünlü, mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, Kelebekler Vadisi'ne kırıyoruz. Burada karaya çıkıp vadi içerisinde keyifli bir yürüyüşün ardından Belcekız’ın eşsiz koylarında yüzme molaları veriyoruz. Yüzme molalarımız arasında Gemiler Adası, Soğuksu koyu, Camel beach, Mavi Mağara gibi sayısız koy sayılabilir. (2. Tekne Turu) (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Sahile geri dönüşte teknemizden inip bu sefer otobüsümüzle bir başka dünya harikası olan Ölüdeniz’e gidiyoruz. Burada vereceğimiz uzun bir yüzme molasıyla lacivert suların tadına varıyoruz. Akşamüstü saatlerinde otelimize dönüş ve akşam yemeğimiz otelimizde.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, 2 çeşit soğuk, Meze, salata) Ekstra
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye-Kayaköy-Belcekız-Ölüdeniz-Fethiye / 40 Km
* Konaklama Oteli: Göcek Lykia Resort 4*
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00
 
4. GÜN: Kaş - Kaputaş Plajı - Kekova - Simena - Üçağız köyü - Kalkan
Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltının ardından otobüsümüzle yol alarak eşsiz manzaraya sahip Kalkan’ı panoramik olarak görerek ilk yüzme molası vermek için turkuaz rengiyle, dünyaca ünlü Kaputaş Plaj’ına ulaşıyoruz. Burada yüzme molası veriyoruz. (Trafiğin durumuna göre burada yüzme molası verilemeyebilir.) Bir sonraki durağımız Kaş ile programımıza devam ediyoruz. Vereceğimiz fotoğraf molaları, rehberimizin anlatımlarıyla keyifli bir hale gelecek. Özellikle Kaş’ta alacağımız serbest zaman molasında meşhur buzlu bademin tadına bakmayı unutmayınız! Sonrasında Kekova’nın giriş kapısı olan Üçağız Köyü’nden bineceğimiz teknemizle ilk önce M.Ö 2. yy’da büyük bir deprem sebebiyle denizin dibine batmış Batık Şehir’i, Simena Köyü’nü, Kekova Adası’nı teknemizden panoramik olarak görerek Tersane Koyu ve Hamidiye Koyu’nda yüzme molası veriyoruz (3. tekne turu). Üçağız Köyü’nden alacağımız dağ kekiğinin kokusu çantamızı sararken bu güzel yerden ayrılıyoruz. Eski köy yollarını takip ederek akşam üzeri Fethiye’ye dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimizle Fethiye gece turuna çıkıyoruz. (Ekstra)
 
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Kekikle marine edilmiş ızgara tavuk, makarna, 2 çeşit meze, salata) Ekstra
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye-Kaş-Fethiye / 200 Km
* Konaklama Oteli: Göcek Lykia Resort 4*
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00
 
5. GÜN: Fethiye Marina - Tam Gün Fethiye Oniki Adalar Tekne Turu - Katrancı Koyu - Yassıca Adalar Tersane Koyu - Kızılada
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılarak Fethiye Marina’ya hareket ediyoruz. Fethiye Marina’da bizleri bekleyen teknemize biniyoruz. Gün boyu sürecek olan birbirinden muhteşem adaları görerek yüzme molaları veriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Tavşan Adası, Kızılada, Göcek Adası, Yassıca Adası, Zeytinli Ada, Tersane Koyu, Domuz Adası bulunmaktadır. (4.Tekne Turu) (Teknelerde verilen yüzme molaları hava ve deniz durumuna göre tekne kaptanları tarafından değiştirilebilir.) Gün boyu sürecek olan bu eşsiz tekne turu sonuna doğru tekrar Fethiye Marina'ya ulaşıp otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerini doyasıya yaşamak için lobide buluşuyoruz. (Ekstra)
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Izgara tavuk ya da alabalık, makarna, salata) Ekstra
* Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Güzergâh: Fethiye Marina-Fethiye / 20 Km
* Konaklama Oteli: Göcek Lykia Resort 4*
* Planlanan Giriş Saati 18.00 / 19.00
 
6. GÜN: Tam Gün Gökova Tekne Turu - Akyaka - Azmak çayı - Şirince - İzmir - İstanbul
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası, evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyor ve teknemize biniyoruz. Gökova Tekne Turu. (5. Tekne Turu). Mitolojide geçen ve denizler tanrısı Poseidon’un sarayının gök lacivert denizin dibinde olduğu söylenen Gökova’nın eşsiz koylarını dolaşmaya başlıyoruz. Gelibolu Adası, İncekum, Lacivert Koy ve Marcus Antonius’un Kleopatra için Mısır'dan gemilerle getirttiği rivayet edilen kumlardan oluşan koruma altındaki eşsiz kumsalıyla Sedir Adası demir atıp yüzeceğimiz yerler arasında. Gün boyu sürecek bu muhteşem mavi yolculuğun ardından tekrar Akyaka Beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Avrupa’dan gelen göçmen kuşların dinlenme yeri; Batı Menteşe Dağları’nın altından milyonlarca gözeden çıkan soğuk dağ suyunun oluşturduğu Azmak Çayı’nda fotoğraf çekebilirler. Akyaka’dan ayrılarak yöre insanının deyimiyle "Deve Bağırtan" olarak da bilinen Sakar Geçidi’ne ulaşıyoruz. Batı Menteşe Dağları’nın geçit verdiği bu noktadan geçerken Gökova Körfezi’nin güzelliğini panoramik olarak fotoğraflama imkânı bulacaksınız. Daha sonrasında zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisi benzeri evlerinde meyve şarapları yapılan, Mübadele yıllarını anlattığı "Benden Selam Söyle Anadolu’ya" kitabının yazarı Dido Sotiriyu’nun doğum yeri Şirince’ye ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Şirince gezimizin ardından, dönüş yolculuğumuz başlıyor.
* Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir.
* Öğle Yemeği: Teknede öğle yemeği (Tavuk schinitzel veya ızgara çipura, makarna, salata, meyve) Ekstra
* Akşam Yemeği: Güzergâhımız üzerinde uygun bir tesiste alınacaktır. (Ekstra)
* Güzergâh: Fethiye - Gökova - Aydın - Şirince - İzmir - Bursa - İstanbul / 810 Km
* Toplam Tur Mesafesi: 1964 Km
 
7. GÜN: İstanbul'a Varış
İzmir-Manisa-Balıkesir-Bursa üzerinden sabah saatlerinde İstanbul’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sümertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.
Not: Program zamanlamasında hava yol vb. gibi nedenlerle rehber gerekli gördüğü taktirde değişiklik yapabilir.  
 
            ÜCRETE DÂHİL OLAN HİZMETLER
 • Otellerde 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 4 Akşam Yemeği
 • Lüks Sumertur Araçları ile Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik hizmetleri
 • Tekne Turları
 • Sumertur Otobüs içi İkramları
 • Sumertur Güvencesi
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 
            ÜCRETE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Gece Turları
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Milli Park Girişleri
 • Müzekart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

                       

                       TUR ÜCRETİ: 2100 TL

                       Tek kişilik oda farkı: 360 TL

 
Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları