• KÜLTÜR TURLARI, DOĞA TURLARI, TATİL OTELLERİ, UÇAK BİLETLERİ, VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SUMERTUR...
  • TATİL OTELLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ. TATİLİN KEYFİ SUMERTUR İLE... 0542 667 20 26
Dolar Kuru DOLAR : 9.5126     Euro Kuru EURO : 11.0344
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1449 TL  

 

AYVALIK, ASSOS, TRUVA ANTİK KENTİ, BOZCAADA TURU

4 Gece, 5 Gün

3 Gece Otel Konaklama

25/29 Ağustos 2021

Ayvalık - Cunda Adası - Ayvalık Tekne Turu - Şeytan Sofrası - Geyikli - Bozcaada  - Cenova Kalesi - Eski Rum ve Türk Mahalleleri - Ayazma Plajı - Truva Antik Kenti - Assos  Behramkale 

 

  

 

1. Gün: İstanbul - Ayvalık - Çanakkale

Hareket noktaları:

23.00 İncirli Alfemo Önü (Eski Boyner Mağazası)

23.15 Mecidiyeköy Yapı Kredi Önü (Doğtaş Mobilya Yanı)

23.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

24.00 E5 Kartal Köprüsü Metro Durağı’ndan katılan misafirlerimizle birlikte Bursa, Balıkesir, Burhaniye, güzergâhından Ayvalık’a doğru yol alıyoruz. 

 

2. Gün: Ayvalık - Cunda Adası - Ayvalık Tekne Turu - Şeytan Sofrası - Çanakkale

Değerli misafirlerimiz, Sumertur'un konforlu araçları ile ikramlar eşliğinde, Bursa, Balıkesir, Burhaniye güzergâhını takip ederek eski adı CUNDA şimdiki adı ALİBEY Adası’na hareket ediyoruz. Adada yapacağımız nostaljik gezi ile sizleri eski zamanlara götürüyoruz. Adada bulunan en eski 8 kiliseden en iyi korunarak günümüze gelebilmiş olan Taksiryannis Kilisesini dışarıdan görüyoruz. Arnavut kaldırımlarında yürüdüğümüz adada bulunan Rumların yaşadığı taş evler bizi büyülüyor. Ayvalık Tekne Turumuza çıkıyoruz. (Hava ve iklim şartlarına bağlı olarak tekne turumuz gerçekleştirilecektir.) Ortunç Koyu, Akvaryum Koyu, Cennet Koyu, İncirli Koyu, Alibey Koyu, Tımarhane Koylarını görüp uygun olan koylarda yüzme molaları veriyoruz. Tekne turumuz esnasında körfezin güzel koyları arasında yörenin meşhur balığı papalina - sardalye (sınırsız) ve salatadan oluşan öğlen yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra) Tekne turumuzun ardından çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’na hareket ediyoruz. Burada Şeytanın ayak izini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra çaylarımızı yudumlayarak Ayvalık koylarının ve Midilli adasının doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Fotoğraf çekimlerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Konaklama ÇANAKKALE

Sabah Kahvaltısı: Edremit'te serpme kahvaltı olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Tekne'de menü olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: İstanbul - Ayvalık - Cunda Adası - Şeytan Sofrası - Çanakkale

 

3. Gün: Bozcaada - Cenova Kalesi - Eski Rum ve Türk Mahalleleri - Ayazma Plajı 

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından, mitolojide TENEDOS ADASI olarak bilinen, Posedion’un üflediği rüzgârların kıyılarını dantel gibi şekillendirdiği BOZCAADA’ya doğru yol alıyoruz. Geyikli iskelesinden bineceğimiz feribotla yaklaşık yarım saat süren bir yolculuktan sonra ulaşacağımız Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız tüm ihtişamıyla bizleri karşılayan ve Cenevizliler tarafından yaptırıldığı bilinen Bozcaada Kalesi olacak. Burada manzaralar eşliğinde yapılan anlatımlar ve çekilen fotoğraflar sonrası eski Rum Mahallesi (Cumhuriyet Caddesi) ve eski Türk mahallesinin (Alaybey Mahallesi) ara sokaklarında dolaşırken eski Bozcaada yaşamının izlerini göreceğiz. Bozcaada sokaklarında dolaşırken adanın yerel lezzetlerinden Kavala kurabiyesi, Damla sakızlı kurabiye, Damak çatlatan, Badem lokumu ve adaya özgü reçelleri tatma fırsatı buluyoruz. Tabii ki Bozcaada denince ilk akla gelen ve ada topraklarının 1/3 ünü kaplayan üzüm bağlarından elde edilen şarapları yudumlamak ve alışveriş yapmak için şarap atölyelerine gidiyoruz. Adanın eski sokaklarındaki yürüyüş turumuzu bitirdikten sonra rehberimiz tarafından verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz iskele yanından hareket eden minibüsler ile adanın Ayazma plajına gidebilirler. Ada gezimiz sonrası feribot ile Geyikli'ye geçip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Konaklama ÇANAKKALE

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücrete dahildir.

 

4. Gün: Bozcaada - Ayazma Plajı

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından, feribot ile Bozcaada'ya geçip gün boyu serbest zaman veriyoruz. İsteyen misafirlerimiz Bozcaada çarşı ve sokaklarını gezip alışveriş yapabilir, İsteyenler Ayazma plajına gidip deniz ve güneş keyfi yapabilir. Belirtilen saatte limanda buluşarak feribot ile Geyikli'ye gecip otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama. Konaklama ÇANAKKALE.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bozcaada'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

 

5. Gün: Truva Antik Kenti - Assos - Behramkale - İstanbul

Değerli misafirlerimiz, otelimizde alınan açık büfe sabah kahvaltısının ardından  aracımızdaki yerlerimizi alarak Truva Antik Kentine hareket ediyoruz. Tarihte doğu ile batı arasında yapılan ilk savaşa konu olan Truva (Troia) Antik Kenti gezimize başlıyoruz. 5000 yıllık tarihe sahip, 9 kez yakılıp-yıkılan ve aynı yerde tekrar kurulan Antik şehirde; iç içe geçmiş surları, rampalı kapıları, sunak, hamam, tiyatro, odeon, ev çeşitleri ve aslına uygun yapılmış olan Tahta Atı gördükten sonra Assos-a hareket ediyoruz. Behram Köyü içerisindeki, Aristo’nun felsefe okulu açtığı ve Bizans döneminin Piskoposluk Merkezi olan Akropol, Athena Tapınağı, Surlar, Sarnıçlar, Banyo Odalarını görüyoruz. Anadolu’nun en etkileyici Nekropolünün gezilmesinden sonra Assos Köyü içinde verilen serbest zamanın ardından, Kaz Dağları’nın muhteşem manzarası eşliğinde İstanbul’a dönüş yolculuğumuzu yapıyoruz. Bir sonraki Sumertur organizasyonunda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Asos'ta serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dönüş yolunda dinlenme tesisinde alınacaktır. (Ekstra)

Güzergâh: Çanakkale - Truva Antik Kenti - Assos - Behramkale - İstanbul

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

* Covid-19 Önlemleri Gereği Hijyen Seti

* Otellerde 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 

* Açık Büfe 3 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Set Menüden Oluşan 3 Akşam Yemeği

* Sumertur Lüks Araçları ile Ulaşım

* Feribot Geçiş ücretleri

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* Sumertur Otobüsü İçerisindeki İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

* Müzekart (Kültür ve Turizm Bakanlığına Ait Müzelere Giriş İçin Gereklidir.)

* Tüm Öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

* Tüm Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Ayvalık Tekne Turu

* Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

 

TUR ÜCRETİ: 1449 TL

Tek kişilik oda farkı: 270 TL

 

Not: Covid-19 önlemleri çerçeveside aracımızda tüm dezenfeksiyon işlemleri yapılmış olup, iki koltuğa 1 kişi oturma düzeni uygulanmaktadır.

 

MÜZEKART BİLGİSİ

*Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir. Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerlidir. Misafirlerimiz ilgili müzelere giriş ücretlerini kendileri öderler.

*T.C Vatandaşı olmayan misafirlere müzekart verilememektedir. Yabancı uyruklu misafirlerimizin müze giriş ücretleri kendilerine aittir.

 

GENEL ŞARTLAR

Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 3 Gece 4 Gün olup 3 gece otel konaklamalıdır. Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 06 Yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. Tur içeresinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. Haftalık turlarda oturma düzeni birer sıra kaydırılmak suretiyle rotasyon uygulanır. Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Sumertur'un sorumluluğu yoktur. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 Gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Sumertur'da saklıdır. Turun iptali durumunda Sumertur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. Ön ödeme tutarı kayıt tarihinde rezervasyon bedelinin minimum % 30dur. Turun hareket tarihinden 7 Gün önce kalan tur bedelinin tamamlanması gerekmektedir. En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar. Fiyatlarımıza KDV dahildir.

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları