Kazanlık Gül Festivali Turu (Bulgaristan) 31 Mayıs 2 Gece Kon.

 

KAZANLIK GÜL FESTİVALİ
PLOVDİV - SOFYA - KAZANLIK - BURGAS - NESEBAR - DEREKÖY
Plovdiv (Filibe) ve Burgas Konaklaması Dahil
 
 

 Araç Hareket Noktaları
• 23:45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
• 23:59 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı)
• 00:30 İncirli Ömür Plaza Önü
• 00:50 Avcılar İGS Durağı
• 01:15 Beylikdüzü Marmara Park
 
1.Gün: İstanbul - Plovdiv
31 Mayıs 2018, Perşembe
Siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Sumertur araç içi ikramlar eşliğinde, 4 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Edirne - Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş. Harmanlı - Haskova üzerinden sabah erken saatlerde Plovdiv’e ulaşıyoruz
 
2.Gün: Plovdiv - Sofya
1 Haziran 2018, Cuma
Sabah saatlerinde Plovdiv’e ulaşmamızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Roma Stadyumu, Hüdavendigar Murat Paşa tarafından yaptırılan Cuma Camii, Müftülük, Nebet Tepe mevkiinde yerleşik olan eski Plovdiv şehri, anfi tiyatro, Fransız şair ve yazar olan Alphonse Lamartine Evi, Hisar Kapı, Bulgaristan Ortadoks mimarisinin en güzel örneklerinden ve aynı zamanda en eski kiliselerinden biri olan Sveti Kostantin&Elena Kilisesi, Balabanov Evi görülecek yerler arasındadır.
Şehir turumuzun ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Sofya turumuza başlıyoruz. Otelimizden hareket ederek yaklaşık 2 saat sürecek keyifli yolculuğumuzun ardından Sofya’ya ulaşıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz kapsamında Avrupa’nın en büyük katedrallerinden biri olan, Rus komutanı adına inşa edilmiş Alexsander Nevski Katedrali, Ayasofya Kilisesi, Rus askerleri anısına inşa edilmiş Sönmeyen Ateş Anıtı, Çar Samuel Heykeli, Antikacılar Pazarı, Şipka Parkı, Rus Kilisesi, Tiyatro, Sofya Şehir Parkı, Tarih Müzesi, Etnografya Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Parlemento Binası, Merkez Bankası, Serdika şehir kalıntıları, Kara Kilise, Sofia Anıtı ve Banyabaşı Camii (Kadı Seyfullah Efendi Camii) başlıca göreceğimiz eserler arasındadır. Şehir turumuzun ardından misafirlerimizin akşam yemeği yiyebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizi belirleyeceği noktada akşam 21.30’da buluşmamızın ardından Plovdiv’e hareket ediyoruz. Geceleme Plovdiv şehir merkezi otelimizde.
Sofya Turu: 25 Euro
3.Gün: Plovdiv - Kazanlık - Burgas
2 Haziran 2018, Cumartesi
Sabah kahvaltının ardından erken çıkış ile Plovdiv’in kuzeyinde bulunan Kazanlık kasabasına geçiyoruz. Kazanlık’a ulaşmamızın ardından 10.00’da başlayacak olan Gül Festivali kapsamında gül toplama töreni, Kazanlık şehri festivali ve bayrak yarışları, güzellik yarışması, folklor gösterileri, geleneksel Bulgar unlu mamulleri tanıtımı, gül reçelleri tanıtımı ve benzeri birçok etkinlikle kazanlık gül festivalinde eğlenebilmemiz adına akşam 19.00’a kadar serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği noktada buluşarak Bulgaristan’ın en büyük 3. şehri olan Burgas’a geçiş yapıyoruz. Otelimize ulaşmamızın ardından serbest zaman. Geceleme Burgas şehir merkezinde.
 
4.Gün: Burgas - Dereköy - İstanbul
3 Haziran 2018, Pazar
Sabah kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra düzenleyeceği Nessebar tarihi yarımada ve alışveriş turuna katılabilirler. Turumuzda Nessebar şehrine hareket ediyoruz. 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmiş tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'a varıyoruz ve panoramik şehir turu esnasında Bizans Dönemi’nden kalma Eski Metropolitan Kilisesi (MS. 6. yüzyıl) ve Pantokrator Kiliselerini (13-14. yüzyıl) gördükten sonra yarımada üzerinde yer alan ve 18-19. yüzyıl Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar evlerini görüyoruz. Şehir turumuzun ardından misafirlerimizin öğlen yemeğini yiyebilmeleri adına serbest zaman veriyoruz.
Serbest zaman sonrası 14.30’da adadan ayrılarak Burgas üzerinden Dereköy Kara Hudut Kapısı’na varıyoruz. Burada gümrük ve pasaport işlemleri ardından Türkiye’ye giriş yapıyoruz ve yol üzerinde gerekli molaları verdikten sonra misafirlerimizi alındıkları noktalara bırakarak, bir sonraki Sumertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
Nessebar Tarihi Yarımada ve Alışveriş Turu: 25 Euro
                        
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Otobüsler ile ulaşım
• Program dahilinde panoramik şehir turları
• Türkçe rehberlik hizmeti
• Belirtilen kategori otellerde 2 gece kahvaltı dahil konaklama
• Sınır geçiş ücretleri
• Şehir ve hotel vergileri
• TÜRSAB zorunlu mesleki sigortası
                        
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
• Yurtdışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
• Vize ücreti ve hizmet bedeli 130 € sigorta dahildir. (Yeşil pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
• İsteğe bağlı seyahat sağlık sigortası (10€) 65 yaş üzeri misafirler için (20€)
• Öğle ve akşam yemekleri
• Ekstra turlar
• Kişisel harcamalar