AYVALIK, CUNDA, Şeytan Sofrası, Küçükköy, Aşıklar Tepesi 1 Gece

 

AYVALIK - CUNDA (ALİBEY) ADASI - ŞEYTAN SOFRASI - KÜÇÜKKÖY - AŞIKLAR TEPESİ

1 Gece Konaklama

 

 

 

Araç Kalkış Yer ve Saatleri

1. Gün

İstanbul - Cunda Adası

Cuma gecesi belirlenen yerlerden hareket ile araç içi ikramlar eşliğinde, Eskihisar-Topçular-Bursa üzerinden Ayvalık’a  doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

2. Gün

Şeytan Sofrası - Cunda Adası

Sabah saatlerinde Cunda (Alibey) Adası’na varıp sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından, Cunda Adası gezimizi yapıyoruz. Burada öğle yemeği için vereceğimiz molamızda Cunda adasının meşhur lokantalarında Papalina, deniz mahsulleri, mezeleri ve zeytinyağlı yemekleri ile Ege lezzetlerinin tadına varabilirsiniz. Öğle yemeği sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Çınarlı Camisi (eski Aghia Yorgi Kilisesi), Şeytan Sofrası gezilerimize başlıyoruz. Şeytan Sofrası, Çamlık Orman Kampı’nın yukarısındadır. Eski bir lav birikintisi olan tepe yuvarlak bir sofraya benzer, demir kafes içinde şeytana ait olduğu söylenen kocaman bir ayak izi vardır. Çam ormanları ile kaplı, Ayvalık adalarına hakim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrası’ndan güneşin batış manzarasını seyrediyor ve fotoğraf çekiyoruz. Şeytan Sofrası gezimizin ardından, konaklama yapacağımız otele hareket ediyoruz. Otelde dinlendikten sonra, akşam yemeğimizi canlı müzik eşliğinde, balık menüsü olarak alıp gece eğlencemizi yapıyoruz. (Fiyata dahil)

3. Gün

Küçükköy – Aşıklar Tepesi – Ayvalık

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Ayvalık'a hareket ediyoruz. Önce Küçükköy’e gidip sabah kahvelerimizi içiyoruz. Küçükköy’den Ayvalık’a geçip ilk olarak neoklasik sivil mimari örnekleriyle ön plana çıkan Ayvalık Sokaklarını doyasıya geziyoruz.  Ayvalık ve Sarımsaklı plajını gezip kapıları, alınlıkları, kapı tokmakları, pencereleri, tahta ve taş işçiliği ile görülmeye değer Ayvalık evlerini görüp çarşı içinde vakit geçiriyoruz. Ayvalık gezimizden sonra, Aşıklar Tepesi’ne çıkıyoruz. Daha önceleri bir harabeyi andıran görüntüsü, restorasyonla birlikte eşsiz bir sanat eserine dönüşen tepede, Değirmen ve Necdet H. Kent Kütüphanesi’ni gezip eşsiz manzarada çay molası veriyoruz. Gezilerimizin ardından İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir sonraki Sumertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

                Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 

                 Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

                                   TUR ÜCRETİ: 325 TL