ŞEB-İ ARUS & KONYA TURU 8 - 10 ARALIK, 1 GECE KONAKLAMA

 

ŞEB-İ ARUS & KONYA TURU

 

8 - 10 ARALIK 2019

 

   

 

“Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, Hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, Öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol.”

 

1. GÜN: İstanbul - Konya

Belirtilen saatlerde, aracımızdaki yerlerimizi alarak, Sümertur araç içi ikramlar eşliğinde Anadolu Selçuklu Devletinin Başkenti Konya’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. GÜN: Konya - Sille Köyü -  Konya Kelebekler Vadisi - Şems-i Tebriz Türbesi - Mevlevi Törenleri

Sabah saatlerinde Konya’ya 8 km. uzaklıkta bulunan eski bir yerleşim yeri olan Sille köyüne varıyoruz. Burada Sille Konak’ta kahvaltımızı aldıktan sonra (ekstra) Sille köyünü gezmeye başlıyoruz. Hz. İsa’nın doğumundan 327 yıl sonra yapılmış olan ve yakın zamanda da restarosyonu tamamlanmış olan Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından Konya Kelebekler Vadisini ziyaret ediyoruz. 600 m2'lik kelebek uçuş alanı 15 tür kelebeğe doğal yaşam alanı sunmaktadır. Bahçede 98 türe ait 20.000 adet bitki bulunmakta, kelebekler kendi nektar bitkileri etrafında uçarken gözlenebilmektedir. Kelebekler Vadisi gezimiz sonrası  Konya merkeze geçerek programımıza devam ediyoruz. Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi ile müzesinde mevlevi giysileri, müzik aletleri, sofra düzeni, mevlevi dergâhı, el yazma eserler ve çile haneler gibi bölümleri geziyoruz. Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Sultan Selim Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi’ni geziyoruz. Öğle yemeği için Konya’nın yöresel yemekleri olan Etli Ekmek veya Fırın Kebabını tadabilmek için 14:00 ‘de Restaurant’a geçiyoruz. (öğle yemeği ekstradır) Öğle yemeğinin ardından turumuza kaldığımız yerden devam ederek 1. Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi ve üzerindeki Alâeddin Camii’ni geziyoruz. Ardından Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce Minare Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Yoğun turumuzun ardından otelimize giriş yaparak bir süre dinlendikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvıf'ı Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

 

3. GÜN: Meram Bağları – Tavus Baba – Arkeoloji Müzesi - İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikoloğu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye (Tavus Baba) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında ise Sahip Ata Külliyesi ve Camii’ni ziyaret ederek rotamızı yakınındaki Arkeoloji Müzesine çeviriyoruz. Yola çıkmadan önce son kez Konya lezzetlerini tadabilmek için öğle yemeğini alacağımız Restaurant’a geçiyoruz. (öğle yemeği ekstradır) Öğle yemeğimizi aldıktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki Sümertur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

TUR ÜCRETİ: 469TL

Tek kişilik oda farkı: 70TL

 

      Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

      Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 

 Önemli Bilgiler: