Uçaklı ERZURUM - KARS Turu 2 Gece Konaklama

UÇAKLI BUTİK ERZURUM - KARS TURU

 

Erzurum - Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Kars Kalesi - Namık Kemal Evi
Çıldır Gölü - Peynircilik Müzesi

 

2 GECE 3 GÜN, 2 GECE OTEL KONAKLAMA

TUR ÜCRETİ:1349 TL
Tek kişilik oda farkı (2 Gece) 140 TL

 

  

 

TUR PROGRAMI

1. Gün
İSTANBUL - ERZURUM - SARIKAMIŞ - KARS

 

Değerli misafirlerimiz, Belirtilen saatte Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Pegasus Kontuarı önünde buluşuyoruz. Nüfus cüzdanı ile Check-in işlemlerini yapıp, uçaktaki yerlerimizi alarak Erzurum‘a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir öğle yemeğinin ardından (Çağ Kebabı, extra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğinde Sarıkamış Şehitliği Anıtı'nı ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz.


2. Gün

ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, ŞEYTAN KALESİ

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000 m’yi bulan Çıldır Gölü‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (extra). Yemekten sonra, Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restaurantımıza gidiyoruz (extra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz.

 

3. Gün

KARS KALESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ - PEYNİR ALIŞVERİŞİ

 

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kars şehir merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi gezerken büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası 15.45’te hareket edecek olan Anadolujet Havayolları, Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçağımız için havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizi yaptıktan sonra uçaktaki yerlerimizi alıp İstanbul’a hareket ediyoruz. Sabiha Gökçen Havaalanı’nda bir başka Sumertur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 • * Otelde 1 Gece Yarım Pansiyon, 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • * Lux Turizm Otobüsleri İle Ulaşım
 • * Profesyonel Rehberler Eşliğinde Çevre Gezileri
 • * Sumertur Güvencesi
 • * Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı
 • * Açık Büfe veya Set Menü 1 Akşam Yemeği
 • * Gidiş – Dönüş Uçak Biletleri
 • * 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • * Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes, Sprinter veya Royal, Prestij, Turkuaz Marka 27 Kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir.

 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

 • * Tüm Öğlen Yemekleri
 • * Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • * 1 Akşam Yemeği (Kafkas Dansları ve Aşıklar atışması eşliğinde)
 • * Tüm Özel Harcamalar
 • * Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • * Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri


                                   TUR ÜCRETİ: 1349 TL

                                  Tek kişilik oda farkı (2 Gece): 140 TL