PERA GALATA BEYOĞLU TURU Günübirlik

 

 

PERA GALATA BEYOĞLU TURU

Günübirlik 

İstanbul'un Kalbine Yolculuk...

 

           

  • 07.15 Kozyatağı E5 Metro Durağı (Karrefour Önü)
  • 07.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
  • 08.45 Taksim Meydanı

          Galata, Beyoğlu, Pera turu ile İstanbul'un gözler önünde ama saklı güzelliklerini keşfetmek için bir yolculuğa çıkıyoruz. Muhteşem İstanbul'umuzda, defalarca yanından geçtiğimiz halde, farkına varamadığımız güzellikleri yaşayarak birlikte keşfediyoruz. Biraz yorulalım ama İstanbul'u farklı bir açıdan görelim, bildiklerimizi pekiştirelim, yeni birçok detay öğrenelim. İstiklal Caddesi'nden başlayarak, ara sokaklara uzanıp, eski Pera Bölgesi'ne inelim... Tur sonunda İstanbul'da yaşayanlar nasıl bir güzelliğin, derin bir tarihin içinde nefes alıp verdiklerini hatırlayacaklar... Ve iyi ki diyecekler... İyi ki bu güzelliklerin farkına vardık ve iyi ki bu şehirde yaşıyoruz...

 

TUR PROGRAMI

          Sabah saat 08.45'te Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde rehberimiz ile buluşup, programda belirtilen yerleri gezerek, akşam saat 17:00 gibi turumuzu bitiriyoruz.

                                                                          
          Tur süresince araca ihtiyaç duymayacağımız bu gezi, rehberimizin anlatımlarıyla tarih bilgimizi pekiştirmekle kalmayıp, aynı zamanda İstanbul'un kalbi konumunda olan Beyoğlu, Taksim ve Galata bölgesini yakından tanımamıza olanak verecek.

 

 

gezsiyle turumuz sonlandırılacak olup, bir sonraki Sumertur organizasyonunda birlikte olmak dileğiyle vedalaşıyoruz...

                                                                                                                    TUR ÜCRETİ: 80 TL

 

                  GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ


                 GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Gireceğimiz yerlerde ücret yoktur. Ancak ziyaret esnasında bağış ve bahşişler için kişi başı 5 TL toplanması gerekmektedir. Rehberimizin belirtmiş olduğu ziyaret edilen yerlerde kullanılacaktır.

 

            NOT: Gezi konsepti İstanbul'un Bizans ve Osmanlı eserlerinin yoğun olarak bir arada bulunduğu belki defalarca önünden geçtiğiniz ancak bu denli detaylı gezmediğiniz tarihi bir dokunun görülmesi ve tanınmasıdır. Fotoğraf makinelerinizi mutlaka yanınızda bulundurunuz, Ayrıca gezeceğimiz yerlerde Kilise ve Camiiler ağırlıklı olacağı için giyimlerinize dikkat etmenizi ve ayakkabı tercihinizi yürüyüşe uygun seçmenizi tavsiye ederiz.

* Rahat bir eşofman veya beli sıkmayan rahat pantolonlar tercih edilmeli.

* Ani hava değişimine uyabilecek kıyafetler (mont, hırka, yelek…)

* Hava koşulları ne olursa olsun mutlaka kapşonlu bir yağmurluk.

* Su ihtiyacınız için matara veya pet şişe.

* Fotoğraf Makinesi ve Yeterli Sayıda Film ve Pil