SALDA GÖLÜ - SAGALASSOS ANTİK KENTİ TURU

 

SALDA GÖLÜ & SAGALASSOS ANTİK KENTİ TURU

 

 

 

1 Gece Otel Konaklamalı

 

Turumuz sınırlı sayıda misafirlerimizle, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak Sümertur güvencesiyle gerçekleştirilecektir.

 

 

1. GÜN: Gece Yolculuğu

Hareket Noktaları: 

22:00 Merter Metro İstasyonu veya Incirli Alfemo Önü

23:00 Mecidiyeköy

23:59 Kadıköy Tepe Nautilus AVM Karşısı (Ayrılıkçeşme Metro İspark Otoparkı) veya Kadıköy evlendirme karşısı

00:15 Kartal Köprüsü Metro İstasyonu (E5 Ankara İstikameti)

00:30 Çayırova Mc Donald's Önü

Değerli Misafirlerimiz, sizleri hareket noktalarından belirtilen saatlerde alıp turumuza başlıyoruz.

 

2. GÜN: Eğirdir - Eğirdir Gölü - Dündar Bey ve Hızır Bey Cami - Akpınar Köyü - Kovada Gölü Milli Parkı - Isparta

Değerli Misafirlerimiz, Bozüyük, Bilecik, Afyon üzerinden göller bölgesine ulaşıyoruz. Türkiye'in 4. Büyük gölü olan Eğirdir gölünü panoramik bir noktadan görebileceğimiz Akpınar köyüne çıkarak sabah kahvaltımızı ekstra olarak Yörük çadırında alıyoruz. Daha sonra Eğirdir merkeze inerek tarihi Dündar bey medresesi ve Hızır bey camini ziyaret ediyoruz ve aracımızla Yeşil Ada ve Can Adası'nı gezerek, Kovada Gölü Milli parkına doğru yola çıkıyoruz. Kovada Gölü'nün muhteşem manzarasını fotoğraflayıp, doğa yürüyüşümüzü yapıyoruz. Ardından Isparta şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Isparta merkezde yöresel tatları keşfedebileceğimiz restoranımızda ekstra öğle yemeği sonrasında gülü Isparta'ya getiren İsmail Efendi heykelinin önünde rehberimizden Isparta ve Gül hakkında bilgilerimizi alıyoruz. Akabinde tarihi Üzüm Han'ı, bedesten ve Mimar Sinan tarafından yaptırıldığı düşünülen Firdevs Bey Camii'yi görüp, çarşıda gül ürünleri alışverişimizi yaparak programımızı tamamlıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Yörük Çadırında serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Öğle Yemeği: Isparta’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Konaklama: (Bölge Müsaitliğine Göre Uygun Tesis) Rulet Otel, Ramons Otel, Acıpayam vb. Isparta ve Denizli Standart Şehir Otelleri

 

3.GÜN: Süleyman Demirel Müzesi - İslamköy - Sagalassos Antik Kenti - Burdur - Türkiye'nin Maldivleri Salda Gölü

Değerli Misafirlerimiz, Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Isparta'nın sembollerinden olan siyaset adamı Süleyman Demirel'in doğduğu yer olan İslam Köy'e doğru yola çıkıyoruz. Demokrasi Müzesi ve anıt mezarı ziyaret ederek Ağlasun'a hareket ediyoruz. Batı Toroslar'ın eteklerinde 1700m rakımlı Anadolu'daki en yükseğe kurulmuş antik kentlerden biri olan Sagalassos'a ulaşıyoruz. 9000 kişilik tiyatrosu, mozaikli kütüphane yapısı, Antoinler Çeşmesi ve eşşiz kalıntıları görerek büyüleniyoruz. Ardından Burdur şehir merkezinde ekstra olarak öğle yemeğimizi aldıktan sonra Hacılar Höyüğü, Sagalassos, Kbyra gibi antik kentlerden muhteşem eserlerin olduğu Burdur Arkeoloji Müzesi'ni geziyoruz. Akabinde Burdur Gölü manzarası eşliğinde Yeşilova'ya devam ediyoruz. Göller bölgesindeki irili ufaklı birçok gölü görerek, Türkiye'nin Maldivleri olarak bilinen Salda Gölü'ne ulaşıyoruz. İçeğindeki mineral yapısıyla Mars görünümlü tabana sahip, Türkiye'nin en derin tatlı su gölü olan Salda'daki serbest zamanın ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. İstanbul'a varışımızla sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Sümertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup Tur Ücretine Dâhildir.

Öğle Yemeği: Burdur’da serbest olarak alınacaktır (Ekstra)

Akşam Yemeği: Güzergahımız üzerinden uygun bir tesiste serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama: DÖNÜŞ GÜNÜDÜR. BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

 

Ücrete Dahil Olan Hizmetler:

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler