7. Uluslararası ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ 5/7 Nisan 1 GECE

 

7. ULUSLARARASI ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ

5 / 7 Nisan 2019

 

  

 

 

TÜRKİYE'NİN İLK VE TEK KARNAVALI

  

1.GÜN: HAREKET

Değerli misafirlerimiz, Belirtilen saatlerde, aracımızdaki yerlerimizi alarak, Sumertur araç içi ikramlar eşliğinde Adana’ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

 

 

2. GÜN CUMARTESİ: TARSUS – YEDİ UYURLAR MAĞARASI – KLEOPATRA KAPISI – KIRK KAŞIK BEDESTENİ – PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI

Değerli misafirlerimiz, Ankara - Aksaray üzerinden, Tarsus’a hareket ediyoruz. Yolda alacağımız serbest kahvaltısının ardından Tarsus’ta gezimize ilk olarak Tarsus Şelalesi ile başlıyoruz. Burada verilen serbest zaman ve çay molası ardından, Eshab-ı Keyf Mağarası’nı görüyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimizin sonrasında merkezde bulunan eski Tarsus şehrinin tek sağlam kalmış olan kapısı Kleopatra Kapısını görüyoruz. Kleopatra Kapısından sonra Hıristiyanlığın en önemli azizlerinden birisi olarak kabul edilen St. Paul’un evinden geriye kalan Hıristiyan hacıların da ziyaret noktası olan St. Paul Kuyusu’nu ziyaret ediyoruz. Oradan eski Tarsus sokaklarında geziyor ve yılanların şahı Şahmeran’ın efsanesinin geçtiği hamamın yanından geçiyoruz. St. Daniel Peygamberin mezarının olduğuna inanılan kazı alanına gidiyoruz. Beyaz Çarşı (Kırk Kaşık Bedesteni)'da vereceğimize serbest zaman ardından, satın alınarak restore edilen Nusret Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimizin ardından Adana’da bulunan otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında hep beraber, ilki 2013 yılında düzenlenen karnaval ile, Türkiye’nin ilk karnavalı olma özelliğine sahip, konser, sergi, gösteriler ve katılımcıların renkli kostümler giydiği kortej yürüyüşü ile dikkatimize çekeçek olan, Adana Portakal Çiçeği Karnavalına katılıyoruz.                                                                                                                                                                                                     Sabah Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
Öğle Yemeği: Festival Alanın da Ekstra Olarak Alınacaktır.
Akşam Yemeği: Adana’da Rehberimizin Önereceği Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.
Konaklama: Seçilen Otelde Konaklama Yapılacaktır.
Mola Tesisleri: Aksaray Hanifi Yılmaz Dinlenme Tesisleri, Pozantı Tesisleri

Rota:  İstanbul - Tarsus (915 km) Tarsus Çevre Gezisi (25 km) Tarsus – Adana (40 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 980 Km

 

 

3. GÜN PAZAR:  ADANA – TAŞKÖPRÜ -  SABANCI CAMİİ – ULU CAMİİ – BÜYÜK SAAT KULESİ – SEYHAN BARAJ GÖLÜ - YEŞİLCAM MÜZESİ

Değerli misafirlerimiz,  otelimizde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Çukurova Yaylasının ortasında yer alan ve Seyhan Nehrinin bereketli sularıyla beslenen Adana şehir turumuza başlıyoruz. Adana’da gezimizde eski Adana’yı gördükten sonra, Meşhur Taşköprü’yü ve Sabancı Camii'ni fotoğraflıyoruz. Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesi, Büyük Saat Kulesi, yeni açılmış olan Yeşilcam Müzesi ve şehir merkezi gezilerimiz ardından, Seyhan Baraj Gölü kenarına gidiyoruz. Burada, çay – kahve için vereceğimiz serbest zaman sonrasında, İstanbul'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde sizleri aldığımız noktalara bırakarak bir başka Sumertur seyahatinizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz...

Sabah Kahvaltısı: Otelde Açık Büfe Olarak Alınacaktır. Tur Ücretine Dâhildir

Öğle Yemeği: Adana’da Rehberimizin Önereceği Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Tesislerinde, Ekstra Olarak Alınacaktır.

Rota: Adana Çevre Gezileri (25 km) Adana – İstanbul (950 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 975 Km

Konaklama: DİKKAT BU GECE OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.

Varış Saati: 20:00  - 21:00 (Tahmini Olarak)

 

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

*  Otellerde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

*  Lüks Otobüsler İle Ulaşım

*  Sumertur Güvencesi 

*  Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri

*  Açık Büfe 1 Sabah Kahvaltısı

*  Sumertur Otobüs İçi İkramları

*  1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*  Tüm Akşam ve Öğlen Yemekleri

*  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

*  Tüm Özel Harcamalar

*  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

*  Müze Giriş Ücretleri  

 

TUR ÜCRETİ: 599 TL (İki veya Üç Kişilik Odada)

65 TL (Single Oda Farkı)