• Günübirlik ABANT, SAPANCA MAŞUKİYE KARTEPE, CUMALIKIZIK MUDANYA TRİLYE, ESKİŞEHİR, YEDİGÖLLER, EDİRNE, ŞİLE AĞVA POLONEZKÖY Turları
OKUL TURLARI ANA SAYFA
1199 TL  
DOĞU EKSPRESİ İLE KARS KÜLTÜR TURU 3 Gece Kon.

 

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

4 GECE 5 GÜN - TREN Gidiş UÇAK Dönüş

  

 

Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş
Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş
Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş
Kars çevresi Karayolu transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & 1Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 3 Kahvaltı & 3 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

Hareket Noktaları:

İstanbul Pendik YHT İstasyonu (10.00)

Ankara TCDD Gar Binası (17.00)

 

Tur Programı

1. Gün: İstanbul Ankara Seyahati YHT - Ankara - Kars Seyahati Doğu Ekspresi

İstanbul Pendik Garında sabah 11.30 'da buluşmamızın ardından Saat 11.50’de Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 16.00 civarında sona ermesiyle, akşam saat 18.00’de tren hareketine kadar kısa bir serbest zamanımız bulunmaktadır. Saat 17.30 'da tekrar buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve 18.00’den itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişi görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda. 

 

2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

 

3. Gün: Ani Harabeleri - Çıldır Gölü

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Ermenistan sınırında yer alan bölgenin en önemli yerleşim alanı olan ve günümüzde terkedilmiş vaziyette bulunan Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani'yi dolaşıyor ve kısa bir mola veriyoruz.  Molanın ardından Ani harabelerinden ayrılarak Çıldır Gölü'ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4. Gün: Sarıkamış - Kars Merkez Turu

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından aracımıza yerleşerek Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerindeki Şehitler Anıtı'nı ziyaret ettikten sonra Sarıkamış'ta Katerina Köşkü'nü dıştan görüyoruz. Sarıkamış denilince ilk akla gelen Kayak Merkezini misafirlerimizin görebilmesi için burada serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Kars' a geri dönüş seyahatimizi gerçekleştirerek Kars Merkez ‘de yapacağımız gezintimize başlıyoruz. Gezimizin bu bölümünde geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Yapacağımız Kars şehir turunda: Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami), Kars Kalesi, Tren Garı, Taş Köprü, 12 Havariler Kilisesi, Kars Müzesi göreceğimiz yerler. Akşam saatlerinde programımızı sonlandırıyor ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.

 

5. Gün: Kars Şehir Turu ve Dönüş Seyahati

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve gezimizin ardından Meşhur Kars Kaşarının satıldığı peynircilere uğramayı da ihmal etmiyoruz. Alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz ve İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Kars hava alanına geçiyoruz. Pegasus Havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından İstanbul'a varıyoruz. Havalimanında bir başka Sumertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT 1: Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati bölümü konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 

NOT 3: Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için; (1 adet) 4 kişilik Kuşetli Vagon veya (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon verilebilmektedir. 3 Kişilik rezervasyonlarda 4 Kişilik oda verilmesi halinde herhangi bir Ücret farkı alınmaz ve 4. yatak boş bırakılır. Seyahat aynı odada 3 kişi şeklinde yapılır.  Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 100 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.
NOT 4: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda (Single),  Tren seyahatinde de (odada tek kişi kalınacak şekilde) Müsaitlik durumuna göre 4 kişilik Kuşetli yada 2 Kişilik Yataklı oda konaklaması verilmektedir. Her iki Kompartman tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SİNGLE Tur ücreti olarak fiyata ilave edilir.

 

                                  Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul - Ankara YHT Biletleri (Ekonomi-Koltuk) 
 • Ankara - Kars - Doğu Ekspresi Biletleri (Yataklı Vagon)
 • Kars - İstanbul Sabiha Gökçen Biletleri  
 • Kars, Sarıkamış, Ani, Çıldır gölü Minibüs ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece otel konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar
 • 1Akşam yemeği (Sazlı sözlü)
 • Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu ( Kişibaşı 20-30 TL’dir )
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL’dir)
 • Tüm Öğlen yemekleri

 

            TUR ÜCRETİ: 1199 TL İki kişilik odada kişi başı

                                  300 TL Tek kişilik oda farkı (Otel ve tren)

 

Sümer Tur, Online Uçak Bileti, Uygun Uçak Bileti
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları