• HER CUMARTESİ, PAZAR MELEN ÇAYI'NDA RAFTİNG TURU 26 HAZİRAN 2 TEMMUZ VAN'DAN GAP'A YOLCULUK 6 GECE KONAKLAMA, ISPARTA LAVANTA TARLALARI SAGALASSOS SALDA GÖLÜ TURU 26TEMMUZ 1 GECE KON., ISPARTA LAVANTA TARLALARI SAGALASSOS SALDA GÖLÜ TURU 26 TEMMUZ 2 GECE KON., KURBAN BAYRAMI SELANİK HALKİDİKİ KAVALA THASSOS TURU 9/13 AĞUSTOS 3GECE KON., KURBAN BAYRAMI ÖZEL ORTA AVRUPA TURU 9/17 AĞUSTOS 7 GECE KON., UÇAKLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU 30 AĞUSTOS / 3 EYLÜL 4 GECE KON.,
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1650 TL  

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - SARIKAMIŞ - ERZURUM TURU 8/12 Nisan

DOĞU EKSPRESİ İLE KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

4 GECE 5 GÜN - UÇAK Gidiş TREN Dönüş

 

Erzurum - Sarıkamış - Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Göl'ü - Kars Kalesi - Namık Kemal Evi
Boğatepe (Zavotlar) Köyü - Peynircilik Müzesi

Havayolu ile İstanbul - Erzurum Gidiş

Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Geliş

Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Geliş
Kars ve Erzurum Çevresi Karayolu Transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

  

 

HAREKET NOKTALARI

Kars TCDD Gar Binası (08.00)

Ankara YHT İstasyonu (11.50)

 

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN

İSTANBUL, ERZURUM, SARIKAMIŞ, KARS

          Değerli misafirlerimiz, 8 Nisan sabahı saat 09.00'da Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket edecek uçağımız için saat 07.00'de Anadolujet kontuarı önünde buluşuyoruz. Nüfus cüzdanı ile Check-in işlemlerini yapıp, uçaktaki yerlerimizi alarak  Erzurum‘a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Erzurum şehir merkezini geziyoruz. Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir öğle yemeğinin ardından (Çağ Kebabı, extra), Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından otelimize gidiyoruz. Otele yerleştikten sonra akşam yemeğimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimizle gece Kars sokaklarını arşınlayabiliriz.

 

2.GÜN

ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ, BOĞATEPE (ZAVOTLAR) KÖYÜ, PEYNİRCİLİK MÜZESİ

           Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000 m’yi bulan Çıldır Gölü‘ne doğru yolculuğa başlıyoruz. İlk durak noktamız Türkiye’nin ilk ve tek Peynircilik Müzesi’ni görme şansımızın olacağı Boğatepe (Zavot) Köyü olacaktır. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (extra). Yemekten sonra sizi çok etkileyeceğini düşündüğümüz, göz önünde olmayan ama kesinlikle akıllarda kalan bir kaleye, ‘Şeytan Kalesi’ne gidiyoruz. Yıldırımtepe köy sınırları içinde yer alan kale, Kura Nehri üstünde konuşlanmış önemli İpek Yolu kollarından birinde, koruyucu özelliği ile heybetle dikiliyor. Kalenin çok fazla tahribat yaşamamış olması sizi kesinlikle büyüleyecek. Zaten bulunduğu konum başlı başına dudak uçuklatan bir yerde. Gezilerimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restorantımıza gidiyoruz (extra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz.

 

3. GÜN

KARS KALESİ – NAMIK KEMAL EVİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ

          Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Kars şehir merkezi’ni gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

4 ve 5. GÜN

KARS – ANKARA TREN SEYAHATİ (DOĞU EKSPRESİ) / ANKARA – İSTANBUL (YÜKSEK HIZLI TREN)

          Değerli misafirlerimiz, otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kars Garına hareket ediyoruz. Saat 08.00'de hareket edecek olan, TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişi görme imkanına sahip olacağız. Öğle ve akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Güzel ve eğlenceli bir gündüz yolculuğundan sonra, gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. Sabah 08.30’da Ankara’da oluyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, Saat 11.50’de Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat süren seyahatimizin Pendik Garı’na ulaşıyoruz. Bir başka Sumertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz

 
NOT 1: Tur Planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.
NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati bölümü konaklamasında kullanılan Yataklı Vagonda Odalar 2 Kişiliktir. 

NOT 3: Misafirlerimizin 3 Kişilik Rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için; (1 adet) 4 kişilik Kuşetli Vagon veya (2 adet) 2 kişilik Yataklı Vagon verilebilmektedir. 3 Kişilik rezervasyonlarda 4 Kişilik oda verilmesi halinde herhangi bir Ücret farkı alınmaz ve 4. yatak boş bırakılır. Seyahat aynı odada 3 kişi şeklinde yapılır.  Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için Ücret farkı 100 TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.
NOT 4: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Otelde tek kişilik oda (Single),  Tren seyahatinde de (odada tek kişi kalınacak şekilde) Müsaitlik durumuna göre 4 kişilik Kuşetli yada 2 Kişilik Yataklı oda konaklaması verilmektedir. Her iki Kompartman tipinde de misafir odada tek başına seyahat eder. Tek kişilik tur ücretleri SİNGLE Tur ücreti olarak fiyata ilave edilir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul - Erzurum Uçak Bileti  
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Erzurum, Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Ulaşım Hizmetleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • 1 Gece Tren Konaklama
 • 3 Gece otel konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği)
 • Aşıklar ve Kafkas Folklör Gecesi
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL’dir)
 • Tüm Öğlen yemekleri

 

TUR ÜCRETİ: 1650 TL İki kişilik odada kişi başı

 220 TL Tek kişilik oda farkı (Otel)

 

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları