• TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARIMIZDA SON YERLER.. 15 - 18 OCAK , 4 - 7 ŞUBAT, 17 - 20 ŞUBAT, 28 ŞUBAT - 2 MART, 3 - 7 MART, 5 - 11 MART TARİHLERİNDEKİ TURLARIMIZA KAYIT İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Dolar Kuru DOLAR : 5.9483     Euro Kuru EURO : 6.5689
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : FİYAT SORUNUZ  

 

BULGARİSTAN SOFYA - PLOVDİV (FİLİBE) TURU

1 Gece Konaklama (Ramada Prenses Hotel)

89 Euro

  

 

1. GÜN
İstanbul – Edirne – Plovdiv

21.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü,

21.30 Mecidiyeköy Migros Önü,

22.00 Bakırköy Ömür Alış Veriş Merkezi Önü

 

           Belirtilen saat ve yerden araçtaki yerlerimizi alarak,  Araç İçi ikramları eşliğinde Çorlu - Edirne - Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo - Plovdiv - Sofya karayolu takip edilerek Sofya'ya yolculuk. Yaklaşık yolculuk süresi normal hava şartları ve gümrük geçiş süreleri dâhilinde sekiz saat sürmektedir.

2. GÜN

İstanbul – Plovdiv (Filibe) - Sofya

          Sabah saatlerinde Plovdiv'e (Filibe) varıyoruz. Plovdiv’de sabah kahvaltımızı alıp gezimize başlıyoruz. Filibe, adını Makedonya Kralı II. Filip'ten alır. Şehir, 5 Eylül 2014 tarihinde yapılan seçimle 2019 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmaya hak kazanmıştır. Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam - Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü, NÖBETTEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görüyoruz. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (Etnografya Müzesi'ne çevrilmiş), Plovdiv’e özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov Evi (Orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültürel faaliyetlere ev sahipliği yapıyor). Georgi Mavridi´nin evi, Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro, bir sonraki görülmeye değer yerler. Djumaya Camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Sultan I. Murad döneminde, Osmanlı İmparatorluğu'nun sembolü olacak şekilde, Filibe şehir merkezine 1363-1364 yılları arasında inşa edilmiştir. Mimari olarak yakın dönemlerde inşa edilmiş Bursa Yeşil Cami ve İznik Hüdavendigâr Camii ile benzerlik gösterir. İsmi Cuma Camisi'dir. Hüdavendigâr Camii veya Muradiye Camisi olarak da bilinir. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler; Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğimizce gezebilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası Sofya’ya hareket ediyoruz. Otele yerleşme. Konaklama SOFYA

Dileyen misafirlerimiz yerel restaurantta ekstra düzenlenecek olan Bulgar Tavernası turuna katılabilirler. (35 Euro)

 

3. GÜN

Sofya - İstanbul

          Sabah otelimizde açık büfe kahvaltı aldıktan sonra,  panaromik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Gezilerimiz sonrası alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzelenecek olan Sofya’yı panoramik olarak görebileceğiniz Teleferik ile Vitoşa Dağı turuna katılabilirler. (15 Euro)

Sofya turumuzu tamamlayıp, Türkiye'ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri ve free shop alış verişinden sonra Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Çorlu yolu üzerinden gece İstanbul'a ulaşarak, misafirlerimizi almış olduğumuz noktalarda bırakarak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir sonraki Sumertur organizasyonunda birlikte olmak dileğiyle vedalaşıyoruz...

 

                  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • Sumertur Otobüsleri ile Ulaşım
 • Yerel Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • Otellerde  Oda Kahvaltı Konaklama
 • Gümrük Geçiş ve Şehir Vergileri
 • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları
 • Araç içi ikramlar

 

                  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar 
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • İlk gün sabah kahvaltısı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Bulgaristan Vizesi 110 Euro (Yeşil Pasaport veya Schengen vizesi Sahiplerı Vizeden Muaftırlar).
 • Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
 • Yurtdisi seyahat saglık sigortası 10 Euro (60 yaş üzeri 20 Euro)

 

ÖNEMLİ (Genel Bilgiler)

                Bu tur için misafirlerimizin vize almaları gerekmektedir. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ile acentamızdan temin edebileceğiniz, vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, en az 6 ay geçerli pasaport taşımaları yeterlidir. Vizeler seyahat başlangıcından önce Türkiye’deki ilgili konsolosluklardan alınmak zorundadır. Giriş yapılan ülkenin sınır kapılarında vize alınamaz. Vize alınmış olması o ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

                Sumertur, hava yolu şirketi ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş  öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi  gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Uçak tipi ve saatinin değişmesi mümkün olup, bu durum sözleşme anında bildirilmiş ve yolcu saat değişikliği riskini kabul ederek turu satın almıştır.

                Yurtdışı gezilerinde en az  6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 5 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Rehber programı eksiksiz gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Broşürlerdeki fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır turlarımızda kademeli fiyat artışı bulunmaktadır.

                UYARI: Turumuz münferit olarak gerçekleşmekte olup, kişiye özel tur niteliği taşımaktadır. Uçak yoğunluklarına bağlı olarak müsaitlik ve fiyatlarda değişiklik meydana gelebilir.

                UYARI: Turumuzda minimum 25 Kişi katılım şartı bulunmaktadır. Yetersiz katılımdan dolayı turun iptal edilmesi halinde son bildirim tarihi tur kalkış tarihinden 3 hafta öncesidir.

                UYARI: Tura katılan Reşit olmayan kişilerin kaldığı yerdeki sorumlu kişi Tur Rehberi olup Tur Rehberi ve konaklama tesislerinin iletişim bilgileri, Tur başlangıç tarihinden 48 saat önce tüketicinin e-posta adresine gönderilecektir.

 

İPTAL/İADE SİGORTA İÇERİK

Sigorta Bilgilendirme

Zorunlu Sigorta: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.(Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.)

Seyahat Sigortası: Misafir dilerse ek ücret ödeyerek, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına ve vefat eden sigortalının nakli vb. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir

DİĞER

Rezervasyon Ön Ödeme Tutarı: Bu rezervasyonun alınabilmesi için gereken minimum ödeme tutarı %50’dur.   

Rehberlik Hizmetleri: Rehber, çevre gezilerinde ve ekstra turlar sırasında gruba eşlik etmektedir. Programlarda belirtilen geziler rehberin inisiyatifinde herhangi bir nedenden dolayı belirtilen gün / günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Alternatif turlar minimum 20 kişilik katılım olduğu takdirde gerçekleştirilebilir, daha az katılım olduğu takdirde rehberin inisiyatifinde ve gerekli olur ise fiyatlar değiştirilerek gerçekleştirilebilir.

 

Genel: Bulgaristan Sofya Şehri. Sofya, Bulgaristan’ın başkenti ve en büyük şehridir. Doğu Avrupa’nın ise en önemli şehirlerinin başında gelir ve Balkanların Paris’i yakıştırılması yapılır. Ülkenin politik, iş ve kültür merkezidir. Nüfusu yaklaşık olarak 1.3 miyon (2010 verileri, Kaynak: Sofya Belediyesi) kişidir ki bu rakam toplam Bulgaristan nüfusunlun nerdeyse 5’de 1’ine karşılık gelmektedir. Şehirde konuşulan dil Bulgarca‘dır. Bulgarca’nın Rusça’ya yakın bir dil olması sebebiyle Rusça konuşan insan sayısı yüksektir. Bununla birlikte Bulgaristan’ın Avrupa Birliğine girmesiyle birlikte İngilizce diline önem verilmiş ve özellikle şehir merkezinde konuşulması yaygınlaştırılmıştır. Bunun bir diğer sebebi de şehre gelen yabancı turistlerle iletişim daha iyi sağlanmasının amaçlanmasıdır.

İklim / Hava Durumu: Nemli ve ılıman bir kara iklimine sahip olan Sofya’nın her tarafı dağlarla çevrili. Bu nedenle kış aylarında hava sıcaklığı - 15 derece düzeylerine kadar inebiliyor. Yaz aylarında ise 30-33 derece sıcaklık görebiliyorsunuz.

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları