• KÜLTÜR TURLARI, DOĞA TURLARI, TATİL OTELLERİ, UÇAK BİLETLERİ, VİZE İŞLEMLERİ İÇİN SUMERTUR...
 • TATİL OTELLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ. TATİLİN KEYFİ SUMERTUR İLE... 0542 667 20 26
Dolar Kuru DOLAR : 8.4417     Euro Kuru EURO : 10.0414
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 2249TL  

 

 

YILBAŞINDA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE ERZURUM KARS KÜLTÜR ve DOĞA TURU

28 ARALIK 2019 – 1 OCAK 2020

4 GECE 5 GÜN

 

Yılbaşı Gala Yemeği ve Eğlencesi Dahil!

 

TREN Kars’a Gidiş - UÇAK Erzurum’dan Dönüş

Erzurum - Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi 

 

  

 

Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş, Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara – Kars Gidiş, Havayolu ile Erzurum - İstanbul Dönüş, Kars Çevresi Karayolu Transferleri & 3 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 3 Kahvaltı & 2 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

   

HAREKET NOKTALARI

İstanbul Söğütlüçeşme YHT İstasyonu (09.30) / Bostancı (09.39) / Pendik (10.07)
Ankara TCDD Gar Binası (15.55)
Dönüş Erzurum - Sabiha Gökçen (19.20)
Not: Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme - Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı veya Pendik'ten de Yüksek Hızlı Tren’e binebilir.

TUR PROGRAMI

1. GÜN: İSTANBUL-ANKARA HIZLI TREN, ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garında sabah 08.00’de buluşmamızın ardından saat 09.30da Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 13.30 civarında sona ermesiyle, saat 15.55’de hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. KONAKLAMA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

 

2. GÜN: ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ

Değerli misafirlerimiz, keyifli tren yolculuğumuz sırasında Doğu Ekspresi sabah 06.48’de İliç'te 3 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında, dileyen misafirlerimizle, minibüslerimize binerek, doğal güzellikleri muhteşem bir görsellik sunan Kemaliye'ye gidiyoruz ve serbest kahvaltı yapma imkânı buluyoruz. Kemaliye'yi gezdikten sonra(ekstra) 09.53’te yeniden hareket edecek olan Doğu Ekspresi 11.44’te Erzincan’a ulaşmakta ve 2 saat 40dk lık mola vermektedir. Bu süre zarfında dileyen misafirlerimizle, minibüsümüze binerek, Girlevik Şelalesi'ni ziyaret edip Erzincan Merkez’i serbest gezme ve öğle yemeği yeme imkânı buluyoruz.(ekstra) Doğu Ekspresi 14.34’te hareket etmekte ve 18.22’de Erzurum’a varmaktadır. 2 saat 40dk.lık mola vermektedir. Dileyen misafirlerimiz ile minibüse binip, Erzurum'u gece görme ve akşam yemeğinde Cağ Kebabı yeme imkânı buluyoruz.(ekstra) Doğu Ekspresi yeniden 21.02'de hareket ediyor ve Kars’a yol alıyoruz. Molalar ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde Kars’a varıyoruz. Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama KARS

 

3. GÜN: ÇILDIR GÖLÜ - KARS ŞEHİR MERKEZİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Yörede peynir yapımı ile ünlü Malakan Köyü olan Yalınçayır köyünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölü’ne ulaşıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü kış mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır Gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmak da mümkün. Çıldır gölünde gezimizi tamamladıktan sonra Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımız sonrası şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi, Vali Konağı ve civarındaki taş binalar, Ortodoks Kilisesi (Merkez Camii), Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Kars Müzesi göreceğimiz yerler arasındadır. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişlerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. KONAKLAMA KARS

 

4. GÜN: ANİ HARABELERİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ – YILBAŞI GALA YEMEĞİ

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Kar altında daha da etkileyici olan Ani gezimizden sonra kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Yılbaşı Eğlencemiz için Restoranımıza geçiyoruz. Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleninin ardından Kafkas Halk Dansları gösterisi eşliğinde, yöresel yemeklerin tadını çıkarıyoruz. 2020 Yılına hep birlikte eğlenerek giriş yapıyoruz. Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS

 

5. GÜN: SARIKAMIŞ - ERZURUM - İSTANBUL

Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Erzurum’a hareket ediyoruz. Erzurum gezimizde; Çifte Minareli Medrese, Yakutiye Medresesi, Ulu Camii ve Atatürk Evi Müzesi başlıca ziyaret noktalarımız. Yöresel leziz bir yemeğin ardından (Çağ Kebabı, ekstra), İstanbul'a dönüşümüzü gerçekleştirmek üzere Erzurum Havaalanına geçiyoruz. Pegasus Havayolları ile Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından İstanbul'a varıyoruz. Havalimanında bir başka Sümertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Erzurum - İstanbul Uçak Bileti  
 • Ankara - Kars Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • İstanbul - Ankara Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Erzurum, Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 3 Gece otel konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Yılbaşı Gala Eğlencesi (Akşam yemeği (Kaz Yemeği) - Aşıklar ve Kafkas Halk Dansları Gösterisi)
 • Otellerimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 2 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 12 TL’dir)

 

TUR ÜCRETİ: 2249TL

Tek kişilik oda farkı: (Otel 195 TL), (Vagon 250 TL)

 

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 200TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 200TL, otel için 195TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları