Dolar Kuru DOLAR : 7.4229     Euro Kuru EURO : 9.0341
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1599TL  

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS MASALI

 

UÇAK Kars’a Gidiş - TREN Kars’tan Dönüş

 

28 Şubat - 02 Mart 2020

3 Gece 4 Gün

 

Sarıkamış - Kars - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi


Havayolu ile İstanbul - Kars Gidiş, Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Kars - Ankara Dönüş, Yüksek hızlı Tren ile Ankara - İstanbul Dönüş, Kars Çevresi Karayolu Transferleri & 1 Gece Otel Konaklaması & 2 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 1 Kahvaltı & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

 

HAREKET NOKTALARI

Gidiş Sabiha Gökçen – Kars (07.15)
Kars TCDD Gar Binası (22.35)
Ankara - İstanbul YHT İstasyonu (08.05)
Not: Biletleriniz Ankara - İstanbul Söğütlüçeşme (varış: 12.34) olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı (varış: 12.26) veya Pendik Tren Garında (varış: 12.00) inebilir.

 

TUR PROGRAMI
1. GÜN: İSTANBUL, KARS, ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ
Değerli misafirlerimiz, 07.15’de Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hareket edecek uçağımız için saat 05.30'da Pegasus Havayolları kontuarı önünde buluşuyor ve uçaktaki yerlerimizi alarak Kars’a uçuyoruz. Rehberimiz ve aracımız bizi havaalanında karşılıyor. Rehberimizle tanışıp, araçtaki yerlerimizi aldıktan sonra, Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000m’yi bulan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS

 

2. GÜN: SARIKAMIŞ - KARS KALESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ - KARS / ANKARA TREN SEYAHATİ (DOĞU EKSPRESİ)
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz ve alışverişimiz sonrası belirlenen saatte aracımızdaki yerlerimizi alarak 22.35'de hareket edecek olan, TCDD Turistik Doğu Ekspresi için Kars Garı’na geçiyoruz.  Trende yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz.

 

3. ve 4. GÜN: KARS-ANKARA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ - ANKARA / İSTANBUL (YÜKSEK HIZLI TREN)
Değerli misafirlerimiz, seyahat süresince Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişine görme imkanına sahip olacağız. Tren 11.25’te Divriği ilçesinde 2,5 saatlik mola vermektedir. Dileyen misafirlerimizle, minibüse binip bu mola sırasında Divriği merkeze gidip gezme fırsatı buluyoruz. (ekstra) Mola sırasında serbest öğle yemeği alma ve çevreyi gezme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi 14.00'de Divriği’den hareket edecek olup, saat 16.10’da Bostankaya'ya ulaşıyor. Burada 2,5 saatlik bir mola ile ilçeyi gezebilir, serbest akşam yemeğinizi alabilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle, minibüsle Sivas şehir merkezine giderek şehir gezimizi yapıyoruz. (ekstra) Doğu Ekspresi yeniden 19.19’da hareket edecektir. Güzel ve eğlenceli bir yolculuktan sonra, Sabah 05.15’te Ankara’da oluyoruz. Verilen serbest zamanın ardından, Saat 08.05’de Yüksek Hızlı Tren ile İstanbul seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 saat süren seyahatimizin ardından Söğütlüçeşme Garı’na ulaşıyoruz. Bir başka Sümertur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz...

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul - Kars Uçak Bileti  
 • Kars - Ankara Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • Ankara - İstanbul Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 1 Gece otel konaklama
 • 2 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 1 Sabah Kahvaltısı
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler 

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği) ve Aşıklar Atışması ve Kafkas Halk Dansları Gecesi
 • Divriği Gezisi (Ulaşım ve Rehberlik Hizmeti Dahil 25TL)
 • Sivas Gezisi (Ulaşım ve Rehberlik Hizmeti Dahil 55TL)
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 12TL’dir)

 

TUR ÜCRETİ: 1599TL
Tek kişilik oda farkı (Otel 65TL, Tren 250TL) Toplam 315TL

 

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 250TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 250TL, otel için 65TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 

Seyahat Kuponu
Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları