Dolar Kuru DOLAR : 6.8041     Euro Kuru EURO : 7.5904
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1749TL  

 

TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ İLE KARS RÜYASI

 

27/02/2020 – 01/03/2020

3 GECE 4 GÜN / TREN Kars’a Gidiş - UÇAK Kars’tan Dönüş

 

Kars - Sarıkamış - Ani Harabeleri - Çıldır Gölü - Kars Kalesi

 

Yüksek hızlı Tren ile İstanbul - Ankara Gidiş, Doğu Ekspresi Yataklı Vagon ile Ankara - Kars Gidiş, Havayolu ile Kars - İstanbul Dönüş, Kars Çevresi Karayolu Transferleri & 2 Gece Otel Konaklaması & 1 Gece Turistik Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Konaklaması & Rehberlik & 2 Kahvaltı & 1 Akşam Yemeği & Seyahat Sigortası Tur Ücretlerine Dahildir.

 

HAREKET NOKTALARI
İstanbul Söğütlüçeşme YHT İstasyonu (09.15) / Bostancı (09.24) / Pendik (09.46)
Ankara TCDD Gar Binası (16.55)
Dönüş Kars - Sabiha Gökçen (19.20)
Not: Biletleriniz İstanbul Söğütlüçeşme - Ankara Yeni Gar olarak kesilmektedir. Dileyen misafirlerimiz Bostancı veya Pendik'ten de Yüksek Hızlı Tren’e binebilir.

 

TUR PROGRAMI
1. GÜN: İSTANBUL, ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ
Değerli misafirlerimiz, İstanbul Söğütlüçeşme Tren Garında sabah 11.00’de buluşmamızın ardından saat 11.45’te Yüksek Hızlı Tren ile Ankara seyahatimize başlıyoruz. Yaklaşık 4 Saat süren seyahatimizin 16.10 civarında sona ermesiyle, saat 16.55’de hareket edecek olan TCDD Turistik Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini, mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak tren yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece konaklama trende yataklı odalarımızda. KONAKLAMA TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ
 

2.GÜN: ANKARA-KARS TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ SEYAHATİ
Değerli misafirlerimiz, keyifli tren yolculuğumuz sırasında Doğu Ekspresi sabah 06.05’te İliç'te 3 saatlik mola vermektedir. Mola sırasında serbest kahvaltı yapma imkânı buluyoruz. Dileyen misafirlerimizle, minibüsle Kemaliye merkeze giderek, bu doğa harikası beldeyi gezme fırsatı buluyoruz. (ekstra) 09.05’te yeniden hareket edecek olan Doğu Ekspresi 11.00’de Erzincan’a ulaşmakta ve 2 saat 40dk.lık mola vermektedir.  Bu süre zarfında Erzincan Merkez’i serbest gezme ve öğle yemeği yeme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi 13.40’ta hareket etmekte ve 17.33’te Erzurum’a varmaktadır. 2 saat 40dk.lık mola sırasında serbest akşam yemeğinde Cağ Kebabı yeme imkânı buluyoruz. Doğu Ekspresi yeniden 20.13te hareket ediyor ve Kars’a yol alıyoruz. Molalar ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde Kars’a varıyoruz. Kars’ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. KONAKLAMA KARS

 

3.GÜN: ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Ermenistan sınırına yakın Arpaçay’ın yanı başında kurulan Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Bu tarihi mekânda; Havariler Kilisesi, Büyük Katedral, Tigran Honets (Resimli Kilise), Selçuklu Kalesi ve Sarayı, atalarımızın Anadolu’da yaptığı ilk cami olan Ebu’l Menucehr Camii’ni ziyaret ediyoruz. Buradan hareketle rakımı 2000m’yi bulan Çıldır Gölü’ne doğru yolculuğa başlıyoruz. Çıldır Gölü gezintimizi yapıp, fotoğraflarımızı çektikten sonra, yapılan balık avını izliyoruz. Öğle yemeğinde de Çıldır Gölü’nde avlanan çok lezzetli sarı balıkları yöresel ikramlar eşliğinde afiyetle yiyoruz (ekstra). Gezilerimiz sonrasında Kars şehir merkezine dönerek otelimize geçiyoruz. Otelde biraz dinlenip, Aşıkların sunumuyla muhteşem bir müzik şöleni eşliğinde, yöresel yemeklerin tadına bakacağımız restoranımıza gidiyoruz (ekstra). Eğlenceli yemek sonrası otelimize geçip dinleniyoruz. KONAKLAMA KARS
 

4.GÜN: SARIKAMIŞ - KARS KALESİ - NAMIK KEMAL EVİ - KARS ŞEHİR MERKEZİ
Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Sarıkamış’a doğru yola çıkıyoruz. Yakın tarihimizin önemli kahramanlık destanının geçtiği, 90.000 şehidimizin yattığı Allahuekber Dağı eteğindeki Şehitlik Anıtını ziyaret ediyoruz. Arkasından Kraliçe Katerina için yapılmış Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp, teneke yapılı ve minareli damların sıralandığı Teneke Mahallesi’ni görüp Kars’a hareket ediyoruz. Kars’a varışımızın ardından şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Şehir merkezinin planlı yerleşimi, Ruslardan kalan görkemli taş yapıları bizi büyüleyecek. Gezeceğimiz tarihi mekânlar Kars Kalesi, On İki Havariler Kilisesi (Kümbet Cami), Namık Kemal Evi, Ebu’l Hasan Harakani Türbesi olacak. Kars sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Kars’ın meşhur peynirlerinden ve balından alabilirler. Kars gezimiz sonrası belirlenen saatte aracımıza binerek Kars Havaalanı’na gidiyor ve Pegasus Havayolları ile Kars - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşumuzun ardından İstanbul'a varıyoruz. Havalimanında bir başka Sümertur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Kars - İstanbul Uçak Bileti  
 • Ankara - Kars Doğu Ekspresi (Yataklı Vagon)
 • İstanbul - Ankara Yüksek Hızlı Tren Biletleri
 • Kars, Sarıkamış, Ani Harabeleri, Çıldır Gölü Transfer Hizmetleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 • 2 Gece otel konaklama
 • 1 Gece Yataklı Vagon Tren Konaklaması
 • Otellerimizde alınan 2 Sabah Kahvaltısı
 • Otellerimizde alınan 1 Akşam yemeği
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

         

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tren seyahatinde alınan tüm öğünler
 • Tüm öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar
 • 1 Akşam yemeği (Kaz Yemeği) ve Aşıklar Atışması ve Kafkas Halk Dansları Gecesi
 • Kemaliye Gezisi (Ulaşım ve Rehberlik Hizmeti Dahil 55TL)
 • Müze Giriş Ücretleri (Ani Harabeleri 8 TL’dir)

                                 

TUR ÜCRETİ: İki kişilik odada kişi başı: 1749TL                               
Tek kişilik oda farkı (Otel 130TL, Tren 250TL) Toplam 380TL

 

NOT 1: Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Böylesi bir durum mücbir sebep olarak değerlendirilecek olup misafirlerimizin bu konuda rehberimizin yönlendirmesine uyması gerekmektedir.

NOT 2: Bu turumuzun Tren seyahati konaklamasında kullanılan yataklı vagonda odalar 2 kişiliktir. Misafirlerimizin 3 kişilik rezervasyon yapması halinde Tren konaklaması için 2 adet 2 kişilik yataklı vagon verilebilmektedir. Misafirlerimize 2 adet 2 kişilik oda verilmesi halinde odalardan bir tanesinde bir misafir tek başına seyahat eder, diğerinde iki kişi konaklama yapar. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı 250TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 3: Misafirlerimizin 1 kişilik rezervasyon yapması halinde, tüm seyahat odada tek kişi kalacak şekilde planlanır. Tek başına konaklama yapan misafir için ücret farkı tren için 250TL, otel için 130TL’dir ve tur ücretine ilave olarak alınır.  Bu oda planlaması trendeki odaların müsaitlik durumuna göre yapılmaktadır.

NOT 4: Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartıyla geçerlidir.

NOT 5: Yukarıdaki Turistik Doğu Ekspresi varış-kalkış saatleri TCDD’nin belirlediği rötar olmadığı takdirde geçerli olan sürelerdir, yolculuk esnasında trendeki görevlinin vereceği kalkış saatleri esastır.

NOT 6: Tren mola verdiğinde, tren kalkış saatinden önce trene geri dönme ve binme sorumluğu tur katılımcılarının sorumluluğundadır.

NOT 7: Turistik Doğu Ekspresi’nin restoran vagonunda tost, sandviç, poğaça, atıştırmalıklar, çorba ve birkaç çeşit ızgara ile alkolsüz içecek servisi yapılmaktadır. Ayrıca Doğu Ekspresine dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek serbesttir.

NOT 8: Turistik Doğu Ekspresi’nin yakınlarından geçtiği köylerdeki çocukları mutlu etmek için yanınıza çikolata, bisküvi alabilirsiniz.

 

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları