• HER HAFTASONU GÜNÜBİRLİK KARTEPE VEYA ABANT TURLARIMIZDA YERİNİZİ AYIRTIN!
 • TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARIMIZDA SON YERLER.. 28 ŞUBAT - 2 MART, 3 - 7 MART, 5 - 11 MART, 10 - 14 MART TARİHLERİNDEKİ TURLARIMIZA KAYIT İÇİN BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.
Dolar Kuru DOLAR : 6.0778     Euro Kuru EURO : 6.5813
OKUL TURLARI ANA SAYFA

Rezervasyon yapmadan önce acentemizden müsaitlik durumunu sorgulayınız. (Telefon: 0216 573 21 77)

Peşin veya Kredi Kartı Tek Çekim Fiyatı : 1199 TL  

 

UÇAKLI ANTAKYA KÜLTÜR ve LEZZET TURU 

09-10 Kasım 2019, Hafta sonu 

1 Gece 2 Gün, 1 Gece Otel Konaklama 

 

   

 

ANTAKYA, HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ, HABİB-İ NECCAR CAMİİ, HARBİYE ŞELALERİ, SAMANDAĞ, VAKIFLI KÖYÜ, ÇEVLİK SAHİLİ, SAİNT SİMON MANASTIRI, SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ, TİTUS TÜNELİ, BEŞİKLİ MAĞARASI...

 

TUR PROGRAMI

1. Gün: 09 Kasım Cumartesi/ANTAKYA - HATAY ARKEOLOJİ MÜZESİ - HABİB-İ NECCAR CAMİİ - HARBİYE ŞELALERİ

Değerli misafirlerimiz, sabah saat 04:30'da Sabiha Gökçen Havalimanı İç hatlar terminali Pegasus kontuarı önünde buluşuyoruz. Check-in, bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC2136 Sefer sayılı uçağıyla saat 05:45'te Hatay’a hareket ediyoruz. Hatay Havaalanında bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak Hatay’ın merkez ilçesi Antakya’ya geçiyoruz. Antakya’ya gelişimizle birlikte dünyanın en büyük Mozaik Müzelerinden birisi olan Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Sonrasında rehberimiz eşliğinde yürüyüş yapıyoruz. Dinlerin kardeşçe buluştuğu bu coğrafya, tüm inançlara ev sahipliği yapıyor. Öyle ki, Anadolu’da yapılan ilk camii olarak bilinen Habib-i Neccar Camii, Katolik Kilisesi, Ortodoks Kilisesi, Protestan Kilisesi ve Sinagog şehrin bir parçası burada. Hristiyan tarihinin en eski kiliselerinden biri olarak bilinen Saint Pierre Kilisesi’ni de panoramik olarak gördükten sonra, Antakya’nın mitolojik dönemlerine uzanan, Daphne ile Apollo’nun hikâyesine konu olan, günümüzde ise sayfiye yeri olarak kullanılan “Harbiye”ye geliyoruz. Buradaki Harbiye Şelalelerini görüp, ardından ipek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz. Otelde kısa bir dinlenmenin ardından akşam yemeğimiz için hep birlikte Konak Restaurant’a gidiyoruz. (Akşam yemeği fiyata dahildir.) Burası tarihi atmosferi ve yöresel lezzetleri ile konukların memnuniyetini alan mekanlar arasında bulunuyor.

 

2. Gün: 10 Kasım Pazar/SAMANDAĞ - VAKIFLI KÖYÜ - ÇEVLİK SAHİLİ - SAİNT SİMON MANASTIRI - SELEUCİA PİERRA ANTİK KENTİ - TİTUS TÜNELİ - BEŞİKLİ MAĞARASI

Değerli misafirlerimiz, sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Samandağ ilçesine bağlı, Türkiye’nin tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyünü ve Ermeni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Bir tarafta Kel Dağ, ucunda Akdeniz ve arkasında Suriye. Diğer tarafta Musa Dağı’nın geniş etekleri. Osmanlı İmparatorluğu öncesinden bugüne yüzlerce yıl Ermenilere ev sahipliği yapmış. Organik tarımı ile ön plana çıkan köyde, yöresel ürünler alışverişi yapabileceğiz. Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahilini, Hristiyan dünyasının her yanından gelenlerin ziyaret ettikleri St. Simon Manastırı’nı, Helenistik dönemde Antakya'nın Akdeniz'e açılan bir liman kenti olan Seleucia Pieria Antik Kenti’nin kalıntılarını, insan yapımı bir mühendislik harikası olan 1330 metre uzunluğundaki Titus-Vespasianus Tünelini, Kaya Mezarlarını ve Beşikli Mağara’yı yine birlikte geziyoruz. Ardından şehir merkezine dönüp, Sveyka Restaurantta yöresel tatlarla dolu öğle yemeğimizi alıyoruz. İki günlük gezimizin sonuna yaklaşırken şehirde akşam yemeğini almak, alışveriş yapmak için serbest zamanımız oluyor. Ardından rehberimizin belirttiği saatte havaalanına hareket ediyoruz. Pegasus Hava Yolları’nın PC2133 sefer sayılı uçuşuyla saat 17:40'ta İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Sabiha Gökçen Havalimanına gelişimizle birlikte gezimiz sonlanıyor. Bir sonraki Sumertur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

*** BİZE ÖZEL YEMEKLER ***

1. GÜN ÖĞLE YEMEĞİ/HARBİYE KULE RESTAURANT: Mercimek Çorba, Humus (4 Kişiye 1), Şam Oruğu (İçli Köfte şeklinde), Saç Oruğu (fırında). Ara Sıcak: Ali Nazik (4 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1),

Ana Yemek: Kağıt veya Tepsi Kebabı, 1 Meşrubat, Künefe

 

1. GÜN AKŞAM YEMEĞİ/KONAK RESTAURANT: 5 Çeşit Meze: (4 Kişiye 1), Humus, Tebülle, Mutebel, Lübnan Cevizlisi, Fettüş Salata (4 Kişiye 1). Ara Sıcaklar: Çiğ Köfte, Tereyağında Sarımsaklı Peynir Kızartma, Naneli Köfte (4 Kişiye 1). Ana Yemek: Kaz Başı Kebabı (Dana’nın Sırt Bonfilelik Lokum Etinden 3 Büyük Parça ile), 1 Meşrubat, Tatlı: Konak Tatlı + Konak Sarma (1'er dilim)

 

2. GÜN ÖĞLE YEMEĞİ/SVEYKA RESTAURANT: Sveyka Böreği - Sucuk Roll (4 Kişiye 1), Meze Tabağı (2 Kişiye 1), Saç Oruğu. Ara Sıcak: Vişne Kebabı (2 Kişiye 1), Salata (4 Kişiye 1). Ana Yemek: Halep Kebabı, 1 Meşrubat, İrmik Helvası.

 

TUR ÜCRETİ: 

Uçaklı Paket: İki veya Üç Kişilik Odada Kişibaşı: 1199 TL.

Single tek kişi farkı: 75 TL

 

Tur Ücretine Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İst-Hatay / Hatay-İst Ekonomik Sınıf Uçak Bileti
 • Hotel'de 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • 1 sabah kahvaltısı, 2 öğle yemeği, 1 akşam yemeği
 • Lüks Sumertur Araçları İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
 • TURSAB 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Tur Ücretine Dahil Olmayan Hizmetler

 • 2. gün akşam yemeği.
 • Müze ve Ören Yeri Girişleri Misafirlere Aittir 
 • Şahsi Harcamalar.

 

Not: Turun tamamını gerçekleştirmek kaydıyla gidişte ve dönüşte havayolu ve parkur değişikliği yapılabilir. Misafirlerimiz bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
Önemli: Turumuz 1 gece 2 gündür. Otel konaklaması 6 gecedir. Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur.

Önemli notlar:
Paket Fiyatlarımız Otel, Ulaşım ve Çevre gezilerini kapsamaktadır.
Mola yerleri Çevre yolu üzerindeki dinlenme tesisleridir.
Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek vizit noktalarının sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Sumertur kesinlikle sorumlu değildir.
Rehber, bölge yoğunluklarına bağlı olarak mevcut programın içinde gün değişikliği yaparak aynı programı gerçekleştirir. Bunun yanı sıra tur programlarında gün sıralamalarında belirtilen tekne turu programlarında gün değişimi yaşanabilmektedir.
Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. ‘’Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.’’
Ek Hizmet Bedelleri Paket (Ulaşım ve konaklama) fiyatın üstüne eklenerek total bir paket halinde taksitlendirilebilir. İndirimli statüsünde olan misafirlerimiz bu bedeli indirimli öderler.
Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa Turlarımızda Rotasyon uygulanmaz. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez.
Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
Uçaklı Turlarımızda; Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz.
Uçaklı Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır.
(Uçaklı tur programlarında ‘’ekonomik sınıf’’ kullanılmaktadır.)
18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. '
Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
Turumuzun Otelleri: Aşağıda belirtilen tesis isimleri turumuzun konaklama önceliğinin bulunduğu tesislerdir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir. Yoğunluk ve mücbir sebepler nedeniyle standart bakımından aynı olmak kaydıyla oteller değişiklik gösterebilir. Böyle bir durumda misafirlerimiz Sumertur temsilcisi tarafından bilgilendirilir.

 

Okul Turu MailE-Mail kaydı ile kampanyalardan haberdar olun
Tur, Gezi, Okul Gezileri = Sümer TurSÜMER TURİZM
Seyahat Acentası
Ataşehir Şubesi
Okul Turları Biz Sizi ArayalımBiz sizi arayalım Okul Turları Bizi TanıyınBizi yakından tanıyın Okul Turları ReferansReferanslarımız Okul Turlarında Dilek ve ÖnerilerDilek ve Öneriler Okul Gezi FotoğraflarıFotoğraf Galerimiz
POPÜLER TATİL BÖLGELERİ

Alanya Otelleri

Side Otelleri

Abant Otelleri

Yalova Otelleri

Belek Otelleri

Kemer Otelleri

Bursa Otelleri

Balıkesir Otelleri

Bodrum Otelleri

Marmaris Otelleri

Kütahya Otelleri

Pamukkale Otelleri

Kuşadası Otelleri

Didim Otelleri

Sapanca Otelleri

Uludağ Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Palandöken Otelleri

Erciyes Otelleri

Afyon Otelleri

TATİL SEÇENEKLERİ

Yurtiçi Tatil

Erken Rezervasyon

Erken Rezervasyon Otelleri

Ege Otelleri

Akdeniz Otelleri

Balayı Otelleri

Termal Oteller

Kayak Otelleri

Yakın Bölge Otelleri

Şehir Otelleri

Deluxe & Spa Hotels

Aquapark Otelleri

Tatil Seçenekleri

Ultra Herşey Dahil Oteller

Herşey Dahil Oteller

Tam Pansiyon Oteller

Yarım Pansiyon Oteller

Oda & Kahvaltı Oteller

Kıbrıs Tatili Erken Rezervasyon

Kıbrıs Girne Otelleri

Bafra Otelleri

Magosa Otelleri

Casino Otelleri

 

Kış Tatili

Uludağ Otelleri

Afyon Otelleri

Bursa Otelleri

Kartalkaya Otelleri

Yalova Otelleri

Erciyes Otelleri

Balıkesir Otelleri

Kütahya Otelleri

Palandöken Otelleri

Abant Otelleri

Sapanca Otelleri

Kültür Turları

Gap Turları

Karadeniz Turları

Ege Akdeniz Turları

Likya Turları

Kapadokya Turları

Batum Tiflis Turları

Uçaklı Kültür Turları

Safranbolu Turları

Assos Ayvalık Bozcaada Turları

Kuşadası Çeşme Turları

 

Yurtdışı Turları

İtalya Turları

Benelux Turları

Orta Avrupa Turları

İspanya Turları

Balkan Turları

Yunanistan Turları

Fransa Turları

Dubai Turları

Uzakdoğu Turları

Gemi Turları

Nehir Turları